Blog geri dön

Rinoplasti Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Rinoplasti sonrasında, bireyin sağlıklı bir cilt bakım rutini edinmesi iyileşme sürecinin hızlanması ve burun dokularının desteklenmesi için son derece önemlidir. Rinoplasti sonrasında hastalar, doktorlarının da tavsiyelerini göz önünde bulundurarak şu gibi cilt bakım önerilerini dikkate alabilirler:

  • Soğuk Uygulama: Soğuk uygulama, iyileşme sürecinde de mutlaka başvurulması gereken bir uygulamadır. Hasta, operasyondan hemen sonra en az ilk 2 ila 3 gün boyunca düzenli olarak burun bölgesine soğuk kompres uygulamalıdır. Bu şişliklerin ve morlukların azalmasına yardımcı olacaktır. Bununla birlikte buz paketi kesinlikle cilde doğrudan temas ettirilmemelidir.
  • Cilt Temizliği: Rinoplasti sonrasında cilt temizliği önemlidir. Ancak cilt temizliği konusunda aceleci olmamak ve doktorun önerilerine uymak çok önemlidir. Çünkü operasyon sonrasında bir süre burun bölgesini hedef alan fiziksel temas en az seviyede olmalıdır. Daha sonra ise ilgili bölge, cilt tipine uygun kozmetik ürünler ile nazik bir şekilde temizlenebilir.
  • Nemlendirme: Nemlendirme uygulaması sayesinde cildin kuruması ve kabuklanması önlenebilir. Aynı zamanda bölgedeki cilt dokusunun daha hızlı bir şekilde iyileşmesi sağlanabilir. Bu süreçte mutlaka cilt yapısına uygun bir nemlendirici kullanılmalıdır ve nemlendirici bölgeye son derece nazik bir şekilde uygulanmalıdır.
  • Güneş Kremi Kullanımı: Operasyon sonrasında burun bölgesindeki dokular, güneşin zararlı ışınları gibi çevresel etmenler nedeniyle zarar görebilirler. Bu yüzden burun bölgesi ve genel olarak yüz, uygun bir güneş kremi ile korunmalıdır.

Burun estetiği sonrası cilt bakımında bu gibi noktalara dikkat edilebilir.

Rinoplasti Sonrası Cilt Bakımına Ne Zaman Başlanmalı?

Rinoplasti operasyonu sonrasında bir süre burun bölgesine su temas ettirilmemeli ve bölgeye olan fiziksel temas en az seviye olmalıdır. Bu yüzden cilt bakımına operasyonun hemen ardından başlanmamalı, mümkünse 2. haftasının sonunda cilt bakımına odaklanılmalıdır.

Ankara Rinoplasti Fiyatları

Ankara rinoplasti fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button