Blog geri dön

Rinoplasti Sonrası Burun Ucu Düşer Mi?

Rinoplasti sonrası burun ucu düşmesi, operasyon sürecindeki birtakım aksaklıklar, iyileşme sürecine dair önerilmeyen aktiviteler ve burnun doğal yapısı nedeniyle zaman içerisinde gelişebilecek bir sorundur. Rinoplasti ameliyatı sırasında eğer burundan fazla miktarda kıkırdak alınır ve bölgede burun ucunu destekleyecek doku miktarı azalırsa burun ucu düşmesi meydana gelebilir.

Rinoplasti Sonrası Burun Ucu Düşüklüğü Neden Olur?

Rinoplasti sonrası burun ucu düşüklüğü çoğu zaman doğal nedenlerden meydana gelir. Operasyondan sonra birkaç yıl içerisinde burun ucunun bir miktar düşmesi mümkündür. Hatta bu yüzden burun estetiği ameliyatlarında bazen burun ucu, bu sorun hesaba katılarak biraz daha kalkık yapılır. Bununla birlikte rinoplasti sonrası burun ucu düşüklüğüne neden olabilecek farklı etmenler de vardır. Bu etmenler arasında şunlar yer alır:

  • Ameliyat sırasında burun ucundan fazla miktarda kıkırdak doku çıkarılmış olması.
  • Ameliyat sonrasında burna alınan darbeler.
  • İyileşme süreci sırasında önerilmeyen davranışların ve alışkanlıkların tekrarlaması. (Yoğun mimik kullanımı, yüz üstü uyumak, burna fazla dokunmak, gözlük kullanımı vs.)

Bu gibi etmenler rinoplasti sonrası burun ucu düşüklüğüne neden olabilir.

Rinoplasti Sonrası Burun Ucu Düşüklüğü Geçer Mi?

Rinoplasti sonrası gelişen burun ucu düşüklüğü çoğu zaman kendi kendine geçmez, ek birtakım müdahaleler gerektirebilir. Bu amaç doğrultusunda revizyon rinoplasti operasyonuna veya burun dolgusu gibi işlemlere başvurulabilir.

Rinoplasti Sonrası Burun Ucu Düşüklüğü İçin Revizyon Ameliyatı Gerekir Mi?

Eğer ameliyatsız bir müdahale ile rinoplasti sonrası burun ucu düşüklüğünü gidermek mümkün değilse revizyon ameliyatına başvurulabilir. Burun ucu düşüklüğünü gidermek için yapılan revizyon burun estetiği veya revizyon rinoplasti olarak bilinen operasyon, primer rinoplasti ameliyatına kıyasla genellikle daha küçük kapsamlıdır.

Ankara Rinoplasti Fiyatları

Ankara rinoplasti fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button