Blog geri dön

Rinoplasti Öncesi Yapılan Tetikler Nelerdir?

Rinoplasti öncesi yapılan testler, hastanın genel sağlık durumunun ve burun yapısının değerlendirilmesini amacıyla gerçekleştirilir. Bu tetkikler sayesinde hastanın sağlık durumuna uygun bir anestezi işlemi de planlanabilir. Bahsi geçen tetkikler arasında şunlar yer alır:

  • Hasta Geçmişinin Değerlendirilmesi ve Fiziksel Muayene: Doktorunuz, bu uygulama sırasında genel sağlık geçmişiniz, devam eden sağlık sorunlarınız, ilaç alerjileriniz ve daha önce geçirmiş olduğunuz operasyonlar hakkında sorular sorabilir. Fiziki muayene sırasında aynı zamanda burun yapınızı değerlendirebilir ve sizden; ameliyattan beklentilerinizi dile getirmenizi isteyebilir.
  • Burun İçi Muayene: Bu uygulama sırasında burun içerisinde yer alan dokular detaylı olarak incelenir. Mesela bu uygulama sırasında septum deviasyonu da olduğu anlaşılırsa ameliyat planlamasına septoplasti gibi ek prosedürler de eklenebilir.
  • Kan Testleri: Kan testleri genellikle genel sağlık durumunuzu değerlendirmek için yapılır. Bu testler sayesinde doktor, bir anestezi uzmanı ile birlikte sağlık durumunuza uygun bir anestezi uygulaması planlayabilir.
  • Görüntüleme Uygulamaları: Bilgisayarlı tomografi gibi görüntüleme uygulamaları, burun yapısının çok daha detaylı bir şekilde incelenmesi için gerçekleştirilebilir. Görüntüleme uygulamaları ile elde edilen veriler, ameliyatın planlama aşamasında oldukça yararlı olabilirler.

Rinoplasti öncesi bu gibi tetkikler gerçekleştirilebilir.

Rinoplasti Ameliyatına Uygun Olup Olmadığımı Nasıl Anlarım?

Rinoplasti ameliyatının planlama sürecinde doktorunuz gerek fiziksel muayeneler ve incelemeler ile gerekse de çeşitli kan testleri ve görüntüleme uygulamaları ile ameliyata uygunluğunuzu değerlendirecektir. Elde ettiği veriler doğrultusunda ise sizi ameliyata uygun olup olmadığınız konusunda bilgilendirecektir.

Rinoplastiye Uygun Olmayan Kişiler Ne Yapabilir?

Rinoplasti operasyonuna uygun olmayan hastalar farklı, alternatif uygulamalar tercih edebilirler. Bazı bireyler, anesteziye bağlı gelişebilecek komplikasyonlar gibi nedenlerden burun estetiği ameliyatına uygun olmayabilirler. Bu durumda burun dolgusu gibi, ciddi bir anestezi uygulaması gerektirmeyen, iyileşme süreci oldukça basit olan ve ameliyatsız yapılan uygulamalara başvurabilirler.

Ankara Rinoplasti Fiyatları

Ankara rinoplasti fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button