Blog geri dön

Meme Dikleştirme Sonrası Emzirme

Meme dikleştirme ameliyatı sırasında fazla meme dokuları alınır, kalan dokular yeniden düzenlenir ve konumlandırılır. Bu da memelerin dik ve diri bir görünüm edinmesine yardımcı olur. Bununla birlikte meme dikleştirme ameliyatı sırasında memelerdeki süt kanallarına ve süt bezlerine zarar verilmez. Bahsi geçen dokulara zarar verilmediği için de meme dikleştirme ameliyatı olan bireyler, ileride sahip olacakları bebeklerini güvenli ve normal bir şekilde emzirebilirler.

Meme Dikleştirme Emzirmeye Engel Mi?

Halk arasında meme estetiklerinin emzirmeye engel teşkil edeceğine, bu estetik operasyonlarından sonra emzirmenin mümkün olmayacağına yönelik yanlış bir inanış mevcuttur. Elbette, operasyon sırasında yaşanan bazı komplikasyonlar emzirme için önem teşkil eden bazı dokuların zarar görmesi ile sonuçlanabilir. Ancak bu sorunlar ve komplikasyonlar oldukça nadirdir. Meme dikleştirme ameliyatı ile dik ve diri bir form kazanan memeler emzirme fonksiyonlarını kaybetmezler.

Meme Dikleştirme Sonrası Emzirme Yeniden Sarkmaya Yol Açar Mı?

Emzirme işlemi, düşük miktarlarda da olsa düzenli olarak memelerin boyutlarında değişmeye yol açar. Bu da meme dokularının yıpranmasına ve sarkmasına neden olabilir. Meme dikleştirme ameliyatı sonrası yapılan emzirmeler de aynı soruna neden olabilmektedir. Bu yüzden meme dikleştirme ameliyatı özellikle de ileride gebe kalma planı olmayan bireylere tavsiye edilmektedir.

Meme Dikleştirme Emzirme Sürecinde Yapılabilir Mi?

Meme dikleştirmenin emzirme sürecinde olan annelere yapılması tavsiye edilmez. Çünkü bu operasyon emzirme sürecine ara verilmesine neden olur. Birkaç ay sonra emzirme devam edebilse bile memeler, emzirme sürecinde meme boyutlarında meydana gelen düzenli değişimler sonucu yeniden bir miktar sarkabilir. Bu yüzden meme estetiği, gebelik ve emzirme süreci tamamlandıktan sonra yaptırılmalıdır.

Ankara Meme Dikleştirme Fiyatları 2024

Ankara meme dikleştirme ameliyatı fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button