Blog geri dön

Meme Dikleştirme Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Meme dikleştirme ameliyatı sırasında ortaya çıkabilecek komplikasyonlar son derece sınırlıdır. Bu operasyon, uzman bir plastik cerrah tarafından ideal koşullar altında yapıldığı takdirde oldukça güvenlidir. Yine de meme dikleştirme ameliyatı yaptırmak isteyen bireyler operasyona bağlı gelişebilecek komplikasyonlar hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu komplikasyonlar arasında şunlar yer almaktadır:

  • Enfeksiyon: Meme dikleştirme operasyonu sonrasında gerek operasyon sırasındaki koşullar gerekse de operasyon sonrasındaki birtakım etmenler nedeniyle enfeksiyon gelişebilir.
  • Ödem ve Şişlik: Operasyon sonrası iyileşme sürecinin bir parçası olarak göğüs bölgesinde ödem ve şişlikler meydana gelebilir. Bunlar genellikle birkaç hafta içerisinde azalarak tamamen kaybolurlar. 
  • Kanama ve Hematom: Ameliyat sırasında veya sonrasında meme dokularındaki kanamaya bağlı olarak hematom (kan birikimi) meydana gelebilir.
  • Anesteziye Bağlı Gelişen Komplikasyonlar: Ameliyat sırasında hastanın ağrı hissetmesini önlemek için anestezi uygulamasına başvurulur. Hasta operasyon sonrasında anestezinin türüne ve detaylarına göre değişiklik gösterebilen birtakım komplikasyonlar deneyimleyebilir.
  • Yara İzi: Operasyon sırasında estetik dikiş teknikleri kullanılır ve dikiş izleri gizlenir. Bununla birlikte bazı hastalarda, cilt hastalıkları ve kötü bakım şartları gibi nedenlerden yara izleri ortaya çıkabilir.
  • Asimetri: Özensiz gerçekleştirilen operasyonlar sonrasında memelerin konumu, dikliği veya şekliyle alakalı uyumsuzluklar ortaya çıkabilir.
  • Duyu Kaybı: Meme dikleştirme ameliyatı sonrasında geçici olarak meme ucu ve çevresinde duyu kaybı meydana gelebilir. 

Meme dikleştirme ameliyatının komplikasyonları bu şekilde sıralanabilir. Operasyonu gerçekleştiren cerrah, bu komplikasyonların önlenebilmesi için meme dikleştirme ameliyatı öncesinde gerekli olan tüm önlemleri alır. Operasyon sonrasında hasta da doktor tarafından verilen önerilere uyarak ameliyat sonrası enfeksiyon gibi riskleri en aza indirebilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Tehlikeli Mi?

Meme dikleştirme ameliyatı, nadiren de olsa birtakım komplikasyonlara yol açabilir. Bu komplikasyonlar çoğu zaman geçicidir. Bununla birlikte meme dikleştirme ameliyatı tehlikeli bir operasyon olarak kabul edilmez.

Ankara Meme Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları 2024

Ankara meme dikleştirme ameliyatı fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button