Blog geri dön

Meme Büyütmede Protez Seçimi

Meme büyütme operasyonları sırasında, memelere hacim kazandırmak için meme dokuları ile uyumlu özel protezler veya hastanın kendi vücudundan alınan fazla yağ dokuları kullanılır. Operasyonu gerçekleştirecek olan doktor, meme büyütme operasyonunun bunlardan hangisi ile gerçekleşeceğine karar vermesine yardımcı olur. Bununla birlikte protez yapay dokularla gerçekleştirilen meme büyütme operasyonlarında da protezin türüne göre farklılıklar görülebilir. Bu yazımızda da meme büyütme operasyonlarında kullanılan protez türlerinden, bunlardan hangilerinin daha avantajlı olduğundan ve benzer merak edilen konulardan bahsedeceğiz.

Meme Büyütmede Kullanılan Protez Türleri Nelerdir?

Meme büyütme ameliyatları sırasında kullanılan protez çeşitleri şunlardır:

  • Silikon Protezler: Bu protezler silikon jellerden üretilirler. Silikon protezler doğal meme dokusuna oldukça benzer bir hissiyat sunarlar. Herhangi bir fiziksel travma durumunda tuzlu su protezleri gibi dağılma ihtimalleri yoktur. Uzun ömürlü olmaları, meme dokusuna benzer bir dokuya sahip olmaları ve doğal meme dokuları ile uyumlu olmaları gibi nedenlerden sıklıkla tercih edilirler.
  • Tuzlu Su Protezleri (Saline Protezler): Tuzlu su protezleri, polimer bir kılıfın içerisinde yer alan tuzlu sudan meydana gelirler. Bu protezler günümüzde pek tercih edilmemektedir. 
  • Jel Mikroprotezler: Jel mikroprotezler, silikon protezlere benzer bir yapıya sahiptirler. Ancak bu protezler çok daha küçüktür. Genellikle memeler arasındaki simetri sorunlarını gidermek amacıyla kullanılırlar.

Meme büyütmede kullanıla protez çeşitleri bu şekilde sıralanabilir.

Meme Büyütme Protezleri Zararlı Mı?

Meme büyütme ameliyatları sırasında kullanılan protezlerin, insan sağlığına zarar verdiğine yönelik herhangi bir bilimsel kanıt bulunmamaktadır. Bu protezler doğal meme dokuları ile uyumlu olacakları şekilde üretilirler. Metabolizma ile etkileşime girmez veya bedene zarar vermezler.

Ankara Meme Büyütme Fiyatları 2024

Ankara meme büyütme fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button