Blog geri dön

Liposuction Sonrası Süreçler Nasıldır?

Liposuction uygulamasından sonra uygulama bölgesinin ideal bir şekilde iyileşebilmesi için birey bir süre yatarak istirahat etmelidir. Uygulamadan sonra genellikle aynı gün taburcu edilir. Ancak bazı bireylerin gerek uygulamanın daha kapsamlı gerekse de yapılan anestezinin türü nedeniyle geceyi hastanede geçirmesi gerekebilir. Taburcu olan bireyler hızlı bir iyileşme sürecine girerler. Bu süreçte doktorlarının önerilerine dikkat etmeleri son derece önemlidir.

Liposuction Kaç Günde İyileşir?

Liposuction uygulamasından birkaç gün sonra, doktorun da önerisiyle kademeli olarak günlük yaşama dönmek mümkündür. Ancak bu süreçte henüz iyileşme tam olarak gerçekleşmemiştir. Bu yüzden hastanın en az bir ay boyunca ağır işlerden kaçınması, yorucu aktivitelerden ve sportif faaliyetlerden uzak durması gerekir. Aksi takdirde liposuction bölgesi ideal bir şekilde iyileşemeyebilir. 

Liposuction Sonrası İşe Ne Zaman Dönülür?

Liposuction yaptırmış olan bir birey yaklaşık 1 hafta ila 2 hafta içerisinde işe dönebilir. Bununla birlikte bireyin çalışma şartları da çok önemlidir. Çünkü liposuction sonrası ilk bir ay ağır işler yapılmamalıdır.

Liposuction Sonrası Ağrı Olur Mu?

Liposuction sonrası uygulama bölgesinde ağrı hissi meydana gelebilir. İyileşme süreci tamamlanana kadar bu ağrı hissinin devam etmesi mümkündür. Doktorunuz gerek ağrı hissini gidermek gerekse de uygulama sonrası enfeksiyon riskini önlemek için size ilaç reçete edebilir. İyileşme sürecinde doktorun reçete ettiği veya kullandığınızı bildiği ilaçlar haricinde farklı ilaçlar kullanmamalısınız.

Liposuction Sonrası Ödem Olur Mu?

Liposuction sonrasında uygulama bölgesinde ödem ve şişkinlik meydana gelmesi son derece normaldir. Ödemin derecesi kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Ödem miktarı, özellikle de ameliyattan sonraki ikinci günde en fazladır. Ancak ikinci günden sonra soğuk uygulama gibi işlemlerin de yardımı ile ödem azalmaya başlar. Öyle ki bir birkaç hafta sonra fark edilemez boyutlara iner. 

Liposuction Sonrası Sigara İçilir Mi?

Liposuction sonrası en azından bir hafta boyunca sigara içilmesi tavsiye edilmez. Sonrasında ise tam iyileşme sağlanana kadar sigara kullanımı sınırlandırılmalıdır. 

Ankara Liposuction Fiyatları 2024

Ankara liposuction fiyatları, uygulamanın detaylarına, hangi yöntemle yapıldığına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button