Liposuction Sonrası Kaç Beden İnceltir? 

Liposuction işleminde karnın üst ve yan taraflarındaki yağ dokular çekilmektedir. Liposuction ameliyatından sonra 4 beden incelmek mümkündür. Ameliyat sonrasındaki süreçte ise sağlıklı beslenip, spor yapıldığı takdirde, 2-3 ay içerisinde 2 beden daha incelme mümkün olabilmektedir. Liposuction ameliyatını takip eden süreçte hastalara karbonhidrattan uzak, sıvı ağırlıklı bir beslenme tarzı önerilir. Hastalar bu beslenme biçimini benimseyip, sağlıklı yiyecekler tüketmeye özen gösterdikleri sürece yağ kaybetmeye devam ederler. Liposuction estetiği sonrasında, vücut hatları istenen şekle kavuşmaya başladığı ve bu da kişiyi motive ettiği için hastaların belirli bir diyet programına bağlı kalmaları çok daha kolay olmaktadır. Ayrıca ameliyat öncesi fazla kiloları nedeniyle hareketsiz bir yaşam tarzını benimseyen kişiler liposuction ameliyatı sonrasında bu fazla kilolarından kurtulmakta ve daha hareketli bir yaşama geçiş yapmaktadırlar. Bu da kişilerin günlük tükettiği kalori miktarını arttırmaktadır.

Özellikle 40 yaş üstü kişilerde, bel çevresindeki yağlanma ile birlikte kalp krizi geçirme riski ciddi oranda artmaktadır. Liposuction ameliyatı, bel çevresindeki yağlardan kurtulmayı sağladığı için dolaylı olarak kalp krizi riskini düşürmede de etkilidir. Liposuction ameliyatı ortalama 2 saat içerisinde tamamlanan bir operasyondur. Genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Ameliyat sonrasında hastaya özel bir korse giydirilir. Bu korse en az 6 hafta boyunca hastanın üzerinde kalmalıdır. Liposuction ameliyatından sonra kanama riskinin olduğu bazı durumlarda dren yerleştirmesi yapılabilir. Bu durumda hasta, hastanede 2 gün boyunca kalmaktadır.

Ameliyattan sonraki 6. saatte, hastalar yürüyebilecek duruma gelir. Hastaneden taburcu olma aşamasına gelen hastalar ise artık kendileri yürüyebilmekte, tuvalet ve temizlik ihtiyaçlarını kendileri karşılayabilmektedirler. Ameliyattan 1 hafta sonra, kişi günlük yaşamına geri dönebilmekte, istediği her yere gidebilmektedir. Araba kullanmak için ise ameliyatın üzerinden 2 hafta geçmesi gerekmektedir.

Call Now Button