Blog geri dön

Liposuction Riskli Mi?

Liposuction, her uygulama gibi bazı risklere sahiptir. Bununla birlikte liposuctiona bağlı gelişebilecek olan riskler genellikle tehlikeli değildir. Yine de liposuction yaptırmak isteyen her birey bu riskler hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Liposuctionın komplikasyonları ve riskleri genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

  • Liposuctiona bağlı olarak kanama meydana gelebilir. Kanamanın miktarı, neden meydana geldiğine ve hangi bölgede meydana geldiğine göre değişiklik gösterebilir.
  • Bir diğer liposuction riski ise enfeksiyondur. Enfeksiyon gerek ameliyathane şartları gerekse de ameliyat sonrası süreçlere bağlı olarak gelişebilir. Cerrah, ameliyathane şartlarına bağlı gelişebilecek enfeksiyon risklerini en aza indirmek için tüm gerekli önlemleri alır. Ameliyat sonrasında hasta da enfeksiyondan korunmak için doktorun reçete ettiği ilaçları düzenli olarak kullanmalı, ameliyat bölgesinin bakımına ve temizliğine dikkat etmelidir. Ayrıca enfeksiyon riskini arttırabilen havuz ve deniz gibi kamusal alanlardan bir süre uzak durmalı, tam olarak iyileşene kadar küvette banyo yapmak yerine ayakta duş almalıdır.
  • Kontür düzensizlikleri ve cilt dalgalanmaları.
  • Emboli oluşumu.
  • Anesteziye bağlı gelişebilecek riskler

Liposuction riskleri bu şekilde sıralanabilir. Doktorunuz bahsi geçen riskler hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

Liposuction Tehlikeli Mi?

Liposuction hem tıp biliminde hem de teknolojide yaşanan gelişmeler sayesinde her geçen sene daha da güvenli bir uygulama haline gelmektedir. Eğer bireyin genel sağlık durumu liposuction için uygunsa, operasyon alanında uzman bir cerrah tarafından yapılıyorsa ve ameliyathane koşulları idealse liposuction uygulaması tehlikeli değildir.

Liposuction Zararlı Mı?

Liposuction zararlı bir uygulama değildir. Bununla birlikte liposuctiona bağlı olarak geçici morluklar, şişlikler ve ağrı gibi şikayetler ortaya çıkabilir. Bu şikayetler geçicidir, zaman içerisinde kendiliğinden kaybolurlar.

Ankara Liposuction Fiyatları 2024

Ankara liposuction fiyatları, uygulamanın detaylarına, hangi yöntemle yapıldığına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button