Blog geri dön

Liposuction Ne Zaman İyileşir?

Liposuction uygulaması sırasında, bölgedeki yağların alınabilmesi için cilt yüzeyine kesi uygulanır. Daha sonra ise özel bir sıvı yardımı ile yağ dokusunun bölgeden ayrılması sağlanır. Bu gibi işlemler bölgedeki sağlıklı dokuları da minimal düzeyde etkilerler. Bu yüzden liposuction sonrasında bölgedeki dokuların toparlanması ve bireyin eski sağlığına kavuşması zaman alabilir. Liposuction sonrasında genellikle hasta, ameliyatı takip eden birkaç gün içerisinde günlük, hafif işleri yerine getirebilecek kadar iyileşmiş olur. İlk haftadan sonra günlük işlerine ve sosyal yaşamına devam edebilir. Genellikle ameliyattan 10 gün sonra ise iş hayatına dönebilir. Bununla birlikte tam iyileşme 1 ayı bulabilir.

Liposuction Sonrası Ödemler Ne Zaman İner?

Liposuction sonrasında ilgili bölgede oluşan ödem miktarı, uygulamadan sonraki 2. günde en fazladır. Daha sonra ise zaman ile ödem miktarında azalma görülmeye başlanır. Öyle ki operasyondan sonraki 2 hafta içerisinde bölgedeki ödemin neredeyse tamamı dağılır. Ancak yine de dikkatli bakıldığında ve elle dokunulduğunda bölgede ödem hissedilmesi mümkündür. Çünkü ödemi tamamen dağılması bazı durumlarda 3 ayı bulabilmektedir. Bu süreçte doktorun önerisiyle ilgili bölgeye soğuk uygulama yapılabilir.

Liposuction Sonrası Korse Ne Kadar Kullanılır?

Liposuction uygulamasından sonra hastanın bir süre korse kullanması gerekir. Korse sayesinde bölgedeki hassas dokuların hareketi kısıtlanmış olur. Böylece bölgede beklenenden daha fazla ödem gelişmesi önlenir. Aynı şekilde bölgedeki dokuların daha hızlı, güvenli ve ideal bir şekilde iyileşmesi mümkün olur. Bu yüzden liposuctiondan sonra yaklaşık 3 hafta boyunca korse kullanılması tavsiye edilir.

Liposuction Sonrası Ne Zaman İşe Başlanır?

Liposuction sonrası işe dönüş, genellikle uygulamadan 1 ila 2 hafta sonra gerçekleşir. Ancak bu süre hastanın geçirdiği ameliyatın detayına, kaç farklı bölgeye liposuction yapıldığına, hastanın çalışma şartlarına ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir. Liposuction yaptırmış olan bireyler, işe dönüş süreci ve benzeri kritik konular hakkında mutlaka ameliyatı gerçekleştiren doktorları ile görüşmelidirler.

Ankara Liposuction Fiyatları 2024

Ankara liposuction fiyatları, uygulamanın detaylarına, hangi yöntemle yapıldığına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. 

Blog geri dön
Call Now Button