Blog geri dön

Liposuction İle Vücut Şekillendirme Nasıl Olur?

Liposuction ile vücut şekillendirme, bölgesel yağların, vücudu çekici kılan hatların belirginleştirilmesi amacıyla alınmasıdır. Vücudun çeşitli bölgelerinde, spora ve diyete rağmen erimeyen yağ grupları bulunabilir. Bölgesel yağlar olarak bilinen bu dokular, özellikle de kalça, bacak, kol, karın ve gıdı gibi bölgelerde; bu bölgeleri çekici kılan hatları gizleyebilirler. Liposuction uygulaması sırasında bahsi geçen bölgelere, bölgedeki fazla yağ dokularının diğer yumuşak dokulardan ayrılmasını sağlayan özel bir sıvı verilir. Bölgeden stratejik olarak ayırılan yağ dokuları, kanül adı verilen ince borular ile alınırlar. Böylece bölgede yol açtıkları estetik sorunlar etkili bir şekilde giderilmiş olur.

Liposuction Sonrası Vücut Ne Zaman Şekil Alır?

Liposuction uygulaması sırasında bölgedeki yağların alınması için birtakım cerrahi ve medikal işlemler yapılır. Bu işlemler, bölgedeki diğer dokuların da çeşitli reaksiyonlar vermesine yol açabilir. Bu yüzden liposuction sonrasında bölgedeki vücut hatlarının belirginleşmesini, ince ve çekici bir görünüm kazanmasını bekleyen bireyler bahsi geçen kazanımları gözlemlemekte zorlanabilirler. Çünkü uygulamadan sonra bölgede ödem ve şişlikler oluşur. Bunla vücudun verdiği doğal tepkilerdir. Liposuction sonrası oluşan ödem genellikle 1-2 hafta içerisinde büyük oranda dağılır. Ancak ilgili bölgenin nihai görünümünü alması ve ödemin tamamen geçmesi 3 ayı bulabilir. 

Liposuction Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Liposuctionın etkileri genellikle uygulamadan sonraki 1 ay içerisinde kolayca fark edilebilir seviyededir. Bununla birlikte bölge henüz tam olarak iyileşmediği için ve bölgedeki ödem tam olarak dağılmadığı için operasyonla hedeflenen görünüme henüz ulaşılamamıştır. Daha önce de bahsetmiş olduğumuz gibi bu görünüm genellikle 3 ay içerisinde tamamen oturmuş olur. 

Ankara Liposuction Fiyatları 2024

Ankara liposuction fiyatları, uygulamanın detaylarına, hangi yöntemle yapıldığına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button