Blog geri dön

Liposuction İle Kilo Verilir Mi?

Düzenli spor ve diyet ile verilemeyen bölgesel yağlar, liposuction işlemi ile alınabilir. Bununla birlikte bu uygulama bölgesel yağların alınması ve ilgili vücut bölgelerinin çekici hatlara kavuşabilmesi için yapılır. Yani bireyin kilo vermesini sağlamak amacıyla yapılmaz. Bu yüzden liposuction bir kilo verme uygulaması değildir, asıl amacı kilo vermek olan bireylere de liposuction işlemi tavsiye edilmemektedir. Bununla birlikte elbette liposuction uygulamasının detaylarına göre birey bir miktar kilo verir. Bu miktar, uygulama sırasında ilgili bölgelerden alınan yağ dokusunun miktarına göre değişiklik gösterebilir.

Liposuction İle Ne Kadar Kilo Verilir?

Liposuction işlemi genellikle bireyin 2 ila 3 kilo vermesine neden olur. Hedef bölgelerdeki yağ dokusunun alınması ile kilo kaybı kaçınılmazdır. Bazı durumlarda kilo kaybı 5 ila 6 kiloyu bulabilir. Bununla birlikte liposuction, daha fazla miktarda yağ almak için kullanılmaz.

 Liposuction Bir Kilo Verme Uygulaması Değildir!

Liposuction uygulaması, tek amacı kilo vermek olan bireyler tarafından tercih edilmemelidir. Çünkü bu uygulama bireyin kilo vermesini sağlamak amacıyla değil, daha önce de bahsetmiş olduğumuz gibi bölgesel yağların yol açtığı estetik sorunları gidermek amacıyla yapılmaktadır. Bu yüzden liposuction uygulaması diyete ve düzenli sportif aktivitelere alternatif oluşturmaz. Kilo vermek isteyen bireyler bahsi geçen uygulamaları tercih edebilir, sonrasında ise bu uygulamalar ile erimeyen yağlarını aldırmak ve vücut hatlarını belirginleştirmek için liposuction uygulamasına başvurabilirler.

 Ankara Liposuction Fiyatları 2024

Ankara liposuction fiyatları, uygulamanın detaylarına, hangi yöntemle yapıldığına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button