Blog geri dön

Liposuction İle Fazla Yağlardan Kurtulmak Mümkün!

Bedeni çekici kılan hatlar, bölgesel yağların yoğunlaşması ile birlikte kaybolabilir. Bu hem kadınları hem de erkekleri etkileyen, ciddi bir estetik problemdir. Mesela kalça ve bacakların görünümü kadın bedeninin çekiciliği için son derece önemlidir. Bu iki bölgenin birbirlerinden zarif hatlarla ayrılması, estetik olarak birbirlerini desteklemesi ve birbirlerinin çekici yanlarını öne çıkarmaları gerekir. Bölgesel yağlar ise bunu zorlaştırır. Çünkü kontrolsüz bir şekilde biriken yağlar bahsi geçen estetik hatların gizlenmesine neden olur. Neyse ki günümüzde liposuction uygulaması sayesinde bu yağları güvenli bir şekilde almak, vücudun ilgili bölgelerini yeniden şekillendirmek ve beden çekiciliği için önemli olan hatların belirginleştirilmesini sağlamak mümkündür.

Bölgesel Yağlar Neden Erimez?

Bölgesel yağlar şu gibi nedenlerden erimeyebilir:

  • Diyet ve spor sebebiyle vücudun çeşitli bölgelerinde yağ kaybı görülür. Bununla birlikte birey bu bölgeleri kendisi seçemez. Özellikle de hareket kabiliyeti sınırlı olan bölgelerde istenilen yağ dokusu kaybı mümkün olmayabilir.
  • Birey, metabolizmal özellikleri sebebiyle çeşitli bölgelerden kilo vermekte zorluk çekebilir.
  • Çeşitli yağ dokusu hastalıkları bireyin bölgesel yağlardan kurtulmasını zorlaştırabilir.

Bölgesel yağlar bu gibi nedenlerden erimeyebilir. Sağlıklı bir diyete ve düzenli spora rağmen erimeyen bölgesel yağlara sahip olan bireyler liposuction işlemine başvurabilirler.

Liposuction Bölgesel Yağ Aldırma Nasıl Olur?

Bölgesel yağlar, bulundukları bölgedeki diğer dokular ile özel bir bağ kurmuşlardır. Bu yüzden de bölgesel yağların alınabilmesi için öncelikle bu bağın koparılması ve yağ dokusunun sıvılaştırılması gerekir. Bunun için ise farklı yöntemlere başvurulabilir. Klasik liposuction işleminde bölgesel yağları, diğer dokulardan ayırmak için özel bir sıvı kullanılır. Bu sıvı ile bölgeden ayırılan ve sıvı hale getirilen yağ dokular, daha sonra ise özel kanüller kullanılarak alınırlar.

Ankara Liposuction Fiyatları 2024

Ankara liposuction fiyatları, uygulamanın detaylarına, hangi yöntemle yapıldığına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button