Blog geri dön

Karın Germe Sonrası Hamilelik

Karın germe ameliyatı, karın bölgesinde kilo değişimine, doğuma ve ilerleyen yaşa bağlı gelişen deformasyonu gidermek, bölgeye zarif ve çekici bir görünüm kazandırmak için yapılır. Karın sıkılaştırma ameliyatı olarak da bilinen bu operasyonun ardından hamile kalınması mümkündür, yani operasyon bireyin doğurganlığını olumsuz etkilemez. Bununla birlikte karın germe ameliyatı genellikle, ileride gebelik ve doğum planı olmayan bireylere tavsiye edilir.

Karın Germe Sonrası Hamile Kalınması Riskli Mi?

Karın germe sonrası hamile kalınması riskli değildir. Ancak hamilelik ve doğum sürecine bağlı olarak karın germeye bağlı elde edilen kazanımlar zarar görebilir. Karında yeniden sarkma ve benzeri sorunlar ortaya çıkabilir.

Karın Germe Sonrası Hamile Kalanlar

Karın germe sonrası hamile kalanlar, jinekoloji hekimlerini daha önce karın ameliyatı geçirmiş oldukları hakkında bilgilendirmelidir. Böylece doktor olası komplikasyonları değerlendirebilir ve sürece dair riskler hakkında hastasını detaylı olarak bilgilendirebilir.

Karın Germe Sonrası Ne Zaman Hamile Kalınmalı?

Karın germe ameliyatı yaptırmış olan bireyler, planlı bir hamilelik öncesinde iyileşme sürecinin son bulmasını beklemelidirler. Doğum yaptıktan sonra ise 6 ila 12 ay sonra (ideal olarak emzirme süreci son bulduktan sonra) yeniden karın germe yaptırabilirler.

Karın Germe Sonrası Gebelik Neden Önerilmez?

Karın germe sonrasında gebeliğin önerilmemesinin sebebi, karın dokularının yeniden yıpranma ve sarkma ihtimalidir. Bu yüzden karın germe ameliyatı yaptırmak isteyen bireylere, öncelikle gebelik ve doğum planlarını gerçekleştirmeleri, doğumdan sonra karın germe yaptırmaları tavsiye edilmektedir.

Ankara Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Ankara karın germe ameliyatı fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button