Blog geri dön

Karın Germe Ameliyatının Zararları Nelerdir?

Karın germe ameliyatı, kilo değişimlerinin, ilerleyen yaşın ve doğum gibi olayların neden olduğu sarkmaları ortadan kaldırmak için yapılır. Abdominoplasti olarak da bilinen bu operasyon sayesinde karna çekici bir görünüm kazandırılabilir. Karın germe ameliyatı genel olarak zararlı veya tehlikeli bir operasyon değildir. Özellikle de alanında uzman bir plastik cerrah tarafından, ideal koşullarda yapıldığı takdirde tehlikeli komplikasyonların gelişmesi neredeyse tamamen önlenebilir. Bu yüzden karın germe ameliyatı yaptırmak isteyen bireyler doktor ve klinik seçimlerine özen göstermelidirler.

Karın Germe Ameliyatı Riskli Mi?

Karın germe ameliyatı riskli bir operasyon değil, çeşitli komplikasyon riskleri barındıran bir operasyondur. Tıbbi tedavilerin tamamı (cerrahi ile yapılmayan, ilaçlı medikal tedaviler bile) birtakım riskler ve komplikasyonlar barındırır. Bu riskler, ilgili tedavilerin zararlı veya tehlikeli olduğu anlamına gelmez. Ancak yine de her hasta, geçireceği tedavi veya operasyon öncesinde, ilgili uygulamanın neden olabileceği komplikasyonlar hakkında detaylı olarak bilgi edinmelidir. Bu yüzden yazımızın devamında karın germe ameliyatına bağlı gelişebilecek komplikasyonlardan detaylı bir şekilde bahsedeceğiz.

Karın Germe Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Karın germe ameliyatına bağlı gelişebilecek komplikasyonlar arasında şunlar yer almaktadır:

  • Ameliyat sonrası ağrı.
  • Ameliyat sonrası enfeksiyon.
  • Skar dokusu oluşması.
  • Karın bölgesinde geçici hissizlik.

Karın germe ameliyatının riskleri bu şekilde sıralanabilir.

Karın Germe Ameliyatı Tehlikeli Mi?

Karın germe ameliyatı, ideal şartlarda, hastanın genel sağlık durumu göz önünde bulundurularak yapıldığı takdirde tehlikeli değildir. Bu yüzden endişe edilmemelidir.

Ankara Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Ankara karın germe ameliyatı fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button