Blog geri dön

Karın Germe Ameliyatı Ağrılı Mı?

Karın germe ameliyatı, cerrahi kesi ve dikiş uygulamalarına başvurularak yapılır. Bu yüzden de karın germe ameliyatı yaptırmak isteyen bireyler operasyonun ağrılı olup olmadığını merak etmektedir.

Karın germe ameliyatı, özel bir anestezi uygulaması altında, ağrısız bir şekilde yapılmaktadır. Bu yüzden de hastalar ameliyat sırasında yapılan ve potansiyel olarak ağrılı olabilecek hiçbir işlemi hissetmemektedir.

Karın Germe Ameliyatı Olanların Yorumları

Karın germe ameliyatı olanlar, operasyon sürecinde hiçbir ağrı hissetmediklerini dile getirirler. Anestezi altında oldukları için yapılan işlemleri hissetmediklerini hatta operasyonu hatırlamadıklarını söylerler. Genel anestezi yapılırken hastanın gözleri kapanır ve ameliyat son bulduğunda ise hasta kendine gelir. Hiçbir şey hatırlamadığı ve hissetmediği için yalnızca birkaç saniye geçmiş gibi hisseder. Ağrı konusunda karın germe yaptıranların yorumları bu şekilde özetlenebilir.

Karın Germe Ameliyatı Hangi Anesteziyle Yapılır?

Karın germe ameliyatı kapsamında farklı anestezi uygulamalarına başvurulabilir. Ancak genellikle karın germe, diğer büyük kapsamlı operasyonlar gibi genel anestezi ile yapılır. Genel anestezi uygulamasının detayları anestezi uzmanı ve cerrah tarafından, hastanın sağlık durumu ve ameliyatın süresi göz önünde bulundurularak planlanır. Böylece hasta ameliyat boyunca hiçbir şey hissetmez.

Karın Germe Sonrası Ağrı Olur Mu?

Karın germe ameliyatı sonrası ağrı hissedilebilir. Doktor bu süreç için hastasına özel ağrı kesici ilaçlar reçete eder. Hasta, ağrı şikayeti devam ettiği sürece bu ilaçları kullanabilir. Ancak ameliyat sonrasında, doktorunun bilgisi olmadan farklı bir ağrı kesici kullanmamalıdır.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Ankara karın germe ameliyatı fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button