Blog geri dön

Jinekomasti ve Yağlanma Arasındaki Farklar Nelerdir?

Jinekomasti, erkek memelerinin anormal bir şekilde büyümesine yol açan, tam olarak hangi nedenden ortaya çıktığı bilinmeyen bir rahatsızlıktır. Göğüs bölgesinde yağlanma ise genellikle kilo alma sonucu gelişir. Genetik etmenlerin de bu yağlanmada payı olabilir. Her iki sorun da birbirlerine benzer bir göğüs görünümüne yol açar. Hatta pek çok jinekomasti hastasının göğüs bölgesinde, jinekomastiye bağlı büyümenin yanı sıra aşırı yağlanma şikayeti de mevcuttur.

Jinekomasti Nedir?

Jinekomasti, erkeklerin iri bir meme görünümüne sahip olmasına yol açan ve dış görünümü olumsuz etkileyen bir rahatsızlıktır. Jinekomasti, erkekte kadın tipi meme dokusunun bulunmasıdır. Özellikle de kilolu erkeklerde, jinekomasti sebebiyle büyümüş olan memeler daha sarkık ve belirgin olabilir.

Jinekomasti Nasıl Anlaşılır?

Meme bölgelerinin anormal bir şekilde büyüdüğünü ve memelerinin dokunmaya karşı hassas olduğunu fark eden bireyler jinekomastiden şüphelenebilirler. Ancak kesin teşhis için mutlaka doktor muayenesi gerekir.

Jinekomasti Belirtileri Nelerdir?

Jinekomasti belirtileri arasında meme dokularının anormal bir şekilde büyümesi, meme uçlarının hassas olması ve memelerin hassas olması yer almaktadır. Aynı zamanda meme başını çevreleyen areola dediğimiz kahverengi kısmın boyutunun büyük veya dokunmakla değişken olması da jinekomasti hastalarında sık rastlanan bir belirtidir.

Jinekomasti Teşhisi Nasıl Konulur?

Jinekomastinin teşhis sürecinde çoğu zaman görsel ve fiziksel muayene yeterli olur. Eğer hasta farklı şikayetlere de sahipse ve doktor gerekli görüyorsa farklı tetkik uygulamalarına başvurulabilir.

Yalancı Jinekomasti Nedir?

Yalancı jinekomasti, hareketsiz bir yaşam tarzı ve sağlıksız beslenme sonucu, göğüs bölgesinin yağlanması ve büyümesidir. Jinekomasti hastalarında meme dokuları anormal bir şekilde büyürken, yalancı jinekomasti olan bireylerde meme dokularının çevresine yağ dokusu birikir.

Yalancı Jinekomasti Belirtileri

Yalancı jinekomasti, aynı jinekomasti gibi göğüs bölgesinde büyümeye neden olur. Ancak yalancı jinekomasti belirtileri arasında meme dokularında hassasiyet bulunmaz.

Yalancı Jinekomasti Sporla Geçer Mi?

Yalancı jinekomasti, spor ve diyet ile kilo vererek giderilebilir. Spor ve diyete rağmen göğüs bölgesindeki yağ dokularından kurtulamayan bireyler ise vaser liposuction uygulamasına başvurabilirler.

Ankara Jinekomasti Ameliyatı Fiyatları

Ankara jinekomasti ameliyatı fiyatları, ameliyatın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button