Blog geri dön

Jinekomasti Nasıl Geçer?

Jinekomasti, anormal bir şekilde gelişim göstermiş olan meme dokularının bölgeden alınması ile tedavi edilebilir. Jinekomasti hem yetişkinlerde hem de ergenlerde ortaya çıkabilen bir rahatsızlıktır. Hatta bebeklerde bile (0-6 ay arasında) görülmesi mümkündür. Ancak ergen bireylerde, yetişkinlere kıyasla çok daha sık görülebilir. Jinekomastinin iki yıl içerisinde kendi kendine geçmediği durumlarda jinekomasti tedavisine ihtiyaç duyulabilir. Bu tedavi sayesinde göğüs bölgesindeki feminen görünüm ortadan kaldırılabilir ve bölgeye çok daha erkeksi bir görünüm kazandırılabilir.

Jinekomastiden Kurtulma Yolları?

Jinekomastiden kurtulmanın yolu, hastanın yaşına, genel sağlık durumuna ve hastanın tedaviden beklentilerine göre değişiklik gösterebilir. Jinekomasti günümüzde yalnızca vaser liposuction ve açık ameliyat seçenekleri ile tedavi edilmektedir. Ancak hastanın yaşı bu uygulamalar için uygun değilse bir süre beklenmesi gerekebilir.

İleri jinekomasti vakalarında tedavi, genellikle açık jinekomasti ameliyatı ile yapılır. Hafif ve orta seviyeli jinekomasti vakalarında ise izsiz bir tedavi yöntemi olan vaser liposuctiona başvurulabilir.

Jinekomasti İlaç Tedavisiyle Geçer Mi?

Jinekomasti, hastaların yalnızca küçük bir kısmında hormon dengesizliği nedeniyle ortaya çıkar. Buna kıyasla jinekomasti vakalarının neredeyse %95’inin hangi nedenle ortaya çıktığı bilinmemektedir. Bu yüzden de jinekomasti, hormon ilacı tedavisi ile giderilemeyebilir. Hatta hormon içerikli ilaçlar, hastaların bazılarında meme dokularının daha da büyümesine neden olabilir.

Jinekomasti Sporla Geçer Mi?

Jinekomasti olan erkeklere spor özel olarak tavsiye edilir. Özellikle de yalancı jinekomasti olarak bilinen, göğüs bölgesindeki yağlanma sorunu düzenli spor ile giderilebilir. Gerçek jinekomasti ise sporla geçmez.

Jinekomasti Diyetle Geçer Mi?

Sağlıklı beslenmek ve diyet yapmak bireyin kilo vermesini kolaylaştırabilir ve böylece göğüs bölgesindeki yağların erimesi mümkün olabilir. Ancak diyet, direkt olarak meme dokularının küçülmesini sağlamaz.

Jinekomasti Vaser Liposuction İle Geçer Mi?

Jinekomasti günümüzde vaser liposuction ile başarılı bir şekilde tedavi edilebilir. Klasik liposuction ve laser liposuction işlemlerinin aksine vaser liposuction ile hem bölgedeki fazla yağ dokularını hem de gelişim göstermiş olan meme dokularını almak mümkündür. Aynı zamanda bu uygulama, göğüs bölgesinin şekillendirilmesine ve bölgeye daha maskülen bir görünüm kazandırılmasına da yardımcı olur.

Ankara Jinekomasti Tedavisi Fiyatları

Ankara jinekomasti tedavisi fiyatları, tedavinin detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button