Blog geri dön

Jinekomasti Korsesi

Jinekomasti korsesi, jinekomasti ameliyatı sonrasında dokuların iyileşme sürecini desteklemek, ödemin daha hızlı dağılmasını sağlamak ve komplikasyon gelişme riskini önlemek amacıyla giyilen medikal kıyafettir. Jinekomasti korsesi, ameliyattan sonra düzenli olarak kullanılmalıdır. Doktorun direkt önerisi olmadan korse kullanımı daha erken sonlandırılmamalıdır. Böylece jinekomasti sonrası meme dokuları çok daha hızlı bir şekilde toparlanabilir ve iyileşme süreci tamamlanabilir.

Jinekomasti Korsesi Ne İşe Yarar?

Jinekomasti korsesi, ameliyat bölgesindeki cilt dokusunun sarkmasını önler, ödem dağılırken cildin desteklenmesini sağlar. Böylece bölgedeki cilt dokusu, yeni duruma çok daha hızlı bir şekilde adapte olabilir.

Jinekomasti Korsesi Kaç Gün Takılır?

Jinekomasti korsesinin 21 gün (3 hafta) boyunca kullanılması tavsiye edilir. Daha önce de bahsetmiş olduğumuz gibi korse kullanımı daha erken bırakılmamalıdır. Aksi takdirde iyileşme süreci ile alakalı olumsuzluklar meydana gelebilir.

Jinekomasti Korsesi Yıkanır Mı?

Birey, gün içerisinde korseyi kısa süreliğine çıkarabilir. Korseler hızlı bir şekilde kuruyan bir malzemeden yapılmıştır. Bu yüzden yıkamanın ardından tekrar kullanılmalıdır.

Jinekomasti Korsesinin Faydaları Nelerdir?

Jinekomasti korsesinin faydaları arasında şunlar yer alır:

  • Ödemin hızlı bir şekilde dağılmasına yardımcı olur.
  • Bazı komplikasyonların önlenmesini sağlar.
  • İyileşme sürecinde olan dokuları destekler.
  • İyileşme sürecinde olan hassas dokuların, yerçekimi maruziyeti gibi etmenlerden zarar görmesini engeller.

Jinekomasti korsesinin yararları bu şekilde sıralanabilir.

Ankara Jinekomasti Tedavisi Fiyatları

Ankara jinekomasti tedavisi fiyatları, tedavinin detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button