Blog geri dön

Jinekomasti Ameliyatını Devlet Karşılar Mı?

Jinekomasti ameliyatı, göğüs bölgesinde meydana gelen feminen, büyük meme görünümünü gidermek amacıyla yapılır. Bu sayede göğüs bölgesine çok daha erkeksi ve erkek bedeninin genel estetik standartlarına uyan, çekici bir görünüm kazandırılır. Jinekomasti ameliyatı estetik amaçlar doğrultusunda gerçekleştirilen bir operasyon olduğu için devlet tarafından karşılanmaz. Yani jinekomasti ameliyatının devlet tarafından karşılanarak, ücretsiz bir şekilde yapılması mümkün değildir.

Jinekomasti Ameliyatı Devlet Hastanesinde Oluyor Mu?

Jinekomasti ameliyatı hem devlet hastanelerinde hem de özel hastanelerde gerçekleştirilen bir operasyondur. Ancak bu soru genellikle ‘’Jinekomasti ameliyatı devlet hastanelerinde ücretsiz yapılır mı?’’ sorusuna cevap olmak amacıyla sorulur. Jinekomasti ameliyatı günümüzde hem devlet hastanelerinde hem de özel hastanelerde ücretli bir şekilde yapılır.

Jinekomasti Ameliyatını SGK Karşılıyor Mu?

Jinekomasti ameliyatı, göğüs bölgesindeki estetik temelli sorunları ortadan kaldırmak için yapıldığından bir estetik operasyonu olarak sınıflandırılır. Bu yüzden jinekomasti ameliyatını SGK karşılamaz.

Jinekomasti Ameliyatını Özel Sağlık Sigortası Karşılıyor Mu?

Özel sağlık sigortaları genellikle bireyin beden sağlığını tehdit eden hastalıkların teşhis ve tedavi sürecinde yapılan uygulamaları karşılar. Jinekomasti ameliyatı ise bir estetik operasyonu olarak sınıflandırılır. Bu yüzden eğer bireyin sigorta anlaşmasında, estetik operasyonların karşılanacağına dair ek bir madde yer almıyorsa jinekomasti ameliyatı özel sağlık sigortası tarafından karşılanmaz.

Ankara Jinekomasti Ameliyatı Fiyatları

Ankara jinekomasti ameliyatı fiyatları, ameliyatın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button