Blog geri dön

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Spor

Jinekomasti ameliyatı sonrası spor, bedenin çok daha hızlı toparlanabilmesi, kilo artışının önlenebilmesi ve dokuların sağlıklı bir şekilde iyileşebilmesi için son derece önemlidir. Bu yüzden bireyler, iyileşme süreçlerine uygun olarak vücutlarını fazla zorlamayacak şekilde spor yapabilirler. Ancak iyileşme süreci devam ettiği sürece doktorun önerdiği şekilde egzersiz ve spor yapmak önemlidir. Aksi takdirde henüz iyileşme sürecinde olan dokular zarar görebilir ve iyileşme süreci olumsuz etkilenebilir.

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Spor Yapılır Mı?

Jinekomasti ameliyatı sonrası spor yapılabilir ve spor yapılması özellikle tavsiye edilir. Bununla birlikte daha önce de bahsetmiş olduğumuz gibi hasta, bedeninin iyileşme sürecinde olduğunun bilincinde olmalıdır.

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Ne Zaman Spor Yapılmalı?

Jinekomasti tedavisi vaser liposuction adı verilen kapalı yöntem ile yapılmışsa hasta uygulamadan hemen sonra normal spor rutinine dönüş yapabilir. Bu süreçte en ağır fiziksel ve sportif aktiviteleri bile gerçekleştirebilir. Bununla birlikte açık ameliyatla yapılan jinekomasti tedavilerinin ardından, normal spor rutinine 1 aydan önce dönüş yapılmamalıdır.

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Spor Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Jinekomasti ameliyatı sonrası spor yaparken dikkat edilmesi gerekenler arasında şunlar yer alır:

  • Koruyucu ekipmanlar kullanılmalı.
  • İyileşme sürecine uygun olmayan sporlardan uzak kalınmalı.
  • Eğer açık ameliyat ile yapılmışsa bir süre kol ve göğüs bölgesini çalıştıran (özellikle de ağırlık kaldırma) egzersizlerden uzak durulmalı.
  • Mümkünse doktor spor rutini hakkında bilgilendirilmeli ve doktorun konu üzerine olan önerileri dikkate alınmalı.

Jinekomasti tedavisi sonrası spor yaparken dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde sıralanabilir.

Ankara Jinekomasti Ameliyatı Fiyatları

Ankara jinekomasti ameliyatı fiyatları, ameliyatın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button