Blog geri dön

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Meme Tekrar Büyür Mü?

Jinekomasti ameliyatı sonrası memelerin tekrar büyümesi beklenmez. Çünkü operasyon ile meme dokuları alınmış olur ve bu yüzden de göğüs bölgesinde, operasyon öncesine benzer şekilde hacim artışı yaşanamaz. Bununla birlikte jinekomasti ameliyatı sonrası düzensiz beslenen, ihtiyaç duyduğundan daha fazla besin tüketen ve hareketsiz bir yaşam tarzına sahip olan bireyler doğal olarak kilo alabilirler. Bu kilo artışı, vücudun tamamında olduğu gibi göğüs bölgesinde de genişlemeye ve büyümeye neden olabilir. Buna bağlı olarak da jinekomastiyi andıran, büyük meme görünümü meydana gelebilir. Bu yüzden jinekomasti ameliyatı olan bireylere, ilgili komplikasyonun önlenebilmesi için düzenli olarak spor yapmaları ve sağlıklı beslenmeleri tavsiye edilmektedir.

Jinekomasti Tedavisi Sonrası Meme Büyümesi Tekrarlar Mı?

Jinekomasti tedavisi olan yetişkin bireylerde, meme büyümesinin tekrarlaması beklenmez. Ancak kilo artışına bağlı olarak göğüs bölgesinde yağlanma ve büyüme görülebilir. Bu sorun, özellikle de ilerlemiş olduğu takdirde vaser liposuction gibi uygulamalar ile ortadan kaldırılabilir.

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Memenin Tekrar Büyüme Riski Nedir?

Jinekomasti ameliyatı sonrası memenin tekrar büyüme riski vardır. Ancak daha önce de bahsettiğimiz gibi bu büyüme genellikle kilo artışı sebebiyle, göğüste olan yağlanma meydana gelir ve memelerdeki büyüme, ameliyat öncesindeki seviyelere ulaşmaz.

Jinekomastinin Tekrarlaması Nasıl Önlenir?

Jinekomasti ameliyatı sonrası, göğüs bölgesinde yağlanma ve büyük meme görünümü gibi sorunlardan kaçınmak isteyen bireylere düzenli olarak spor yapmaları ve sağlıklı beslenmeleri önerilir. Böylece yalancı jinekomasti olarak da bilinen göğüs yağlanması önlenebilir.

Ankara Jinekomasti Ameliyatı Fiyatları

Ankara jinekomasti ameliyatı fiyatları, ameliyatın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button