Blog geri dön

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Jinekomasti ameliyatı yaptırmış olan bireyler ertesi gün günlük yaşamlarına dönebilirler. Bununla birlikte iyileşme süreçleri boyunca bazı konulara özel olarak dikkat etmeleri gerekir. Yazımızın devamında jinekomasti ameliyatının iyileşme sürecine dair merak edilen konulara değineceğiz.

Hafif ve orta seviyeli jinekomasti vakalarında tercih edilen vaser liposuction sonrasında hastalar, taburcu olduktan hemen sonra kademeli olarak günlük hayatlarına dönüş yapabilirler.

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Spor

Jinekomasti ameliyatı vaser liposuction dediğimiz kapalı yöntemle yapılmış ise hasta ertesi gün en ağır sporları bile yapabilir. Vaser liposuction ile yapılan jinekomasti tedavilerinde hasta çok daha hızlı bir şekilde normal spor rutinine dönüş yapabilir. Eğer açık ameliyat yapılmışsa normal spor rutinine ameliyattan sonraki 1. ayda dönülebilir.

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Korse

Jinekomasti ameliyatı sonrasında meme bölgesindeki ödemin dağılabilmesi ve bölgedeki dokuların desteklenebilmesi için jinekomasti korsesi kullanılır. Bu korsenin yaklaşık 3 hafta boyunca giyilmesi tavsiye edilir.

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Çöküntü Olur Mu?

Jinekomasti ameliyatı, eğer tecrübeli bir doktor tarafından gerçekleştiriliyorsa çöküntüye yol açmaz. Ancak elbette hastanın da iyileşme sürecinde doktorunun önerilerini dikkate alması gerekir.

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Ödem Ne Zaman Geçer?

Jinekomasti ameliyatı sonrası meydana gelen ödemler genellikle bir ila iki hafta içerisinde büyük oranda dağılır. Bununla birlikte ödemin tamamen dağılması birkaç ayı bulabilmektedir.

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası İz Kalır Mı?

Jinekomasti ameliyatı sonrası cilt yüzeyinde, ameliyat sırasında yapılan kesilere ve dikişlere bağlı olarak bir miktar iz kalabilir. Ancak cerrahi kesiler stratejik bölgelere uygulandığı için bahsi geçen izlerin fark edilmesi oldukça güçtür. Açık ameliyat ile yapılan jinekomasti tedavilerinde, cerrahi kesiler genellikle yalnızca meme ucuna uygulanır. Böylece farklı bir göğüs bölgesinde, belirgin bir iz oluşumu önlenmiş olur. Meme uçlarındaki izler de büyük oranda iyileşir ve dışarıdan fark edilmesi zor bir görünüm kazanırlar.

Vaser liposuction ile yapılan jinekomasti tedavileri, son derece küçük olan ve ameliyat sonrası tamamen iyileşen deliklerden yapılır. Bu yüzden izsiz bir tedavi seçeneği için vaser liposuction tercih edilebilir.

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Duş Ne Zaman Alınabilir?

Jinekomasti ameliyatı yaptıran bireyler operasyondan sonraki ikinci günde duş almaya başlayabilirler. Ancak bir ay kadar küvete, havuza veya denize girmemeleri tavsiye edilmektedir.

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Sigara İçilir Mi?

Jinekomasti ameliyatı sonrası en az 1 ay boyunca sigara içilmemelidir. Sigara kullanımı, dokuların iyileşme sürecini olumsuz etkiler ve istenmeyen komplikasyonların gelişme riskini arttırabilir.

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Şişlik Olur Mu?

Jinekomasti ameliyatı sonrası, operasyon bölgesinde meydana gelen ödem sonucu şişlikler oluşması gayet normaldir. Ödemin zaman içerisinde dağılması ile birlikte şişlikler de kaybolacaktır.

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Sertlik Normal Mi?

Jinekomasti ameliyatı sonrası göğüs bölgesinde sertlik meydana gelebilir. Bu beklendik bir komplikasyondur. Bahsi geçen sertlik genellikle 6 hafta içerisinde tamamen kaybolur.

Ankara Jinekomasti Ameliyatı Fiyatları

Ankara jinekomasti ameliyatı fiyatları, ameliyatın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button