Blog geri dön

Jinekomasti Ameliyatı Kaç Yaşında Yapılır?

Jinekomasti ameliyatı, erkeklerde çeşitli nedenlerden meydana gelen meme belirginleşmesini gidermek, göğüs bölgesinde maskülen ve çekici bir görünüm oluşturmak amacıyla yapılır. Jinekomasti ameliyatı için bireyin vücut gelişimini tamamlamış olması gerekir. Bundan da önemlisi, 18 yaşına kadar jinekomastinin kendiliğinden gerileyebileceği unutulmamalıdır. İki sene içinde hiç gerileme göstermeyen jinekomastiler ise istisnadır. Bu yüzden de jinekomasti ameliyatı 18 yaşını doldurmuş olan bireylere yapılabilmektedir. 2 sene içerisinde jinekomastinin hiç gerilemediği bireylerde ise bu tarih bir miktar geriye çekilebilir.

Jinekomasti Ameliyatı İçin Yaş Sınırı Nedir?

Jinekomasti ameliyatı için yaş sınırı 18’dir. Bu operasyonun özel durumlar dışında (2 sene içerisinde hiç gerilemeyen jinekomastiler) reşit olmayan bireylere yapılması tavsiye edilmemektedir. Çünkü göğüs bölgesindeki dokuların ideal bir şekilde gelişim gösterebilmesi ve jinekomastinin kendiliğinden gerileyebilmesine müsaade etmek için bu dokulara müdahale edilmemesi gerekir. Bununla birlikte jinekomasti pek çok bireyde 18 yaşına kadar gerileyebilmektedir. Eğer 2 sene içerisinde bir gerileme meydana gelmezse bu durumda jinekomasti ameliyatına, daha erken bir tarihte başvurulabilir.

Ergenlere Jinekomasti Ameliyatı Yapılır Mı?

Ergenlik döneminde olan bireylere jinekomasti ameliyatı yapılması tavsiye edilmez. 18 yaşını dolduran bireyler ise istedikleri zaman (sağlık durumları operasyon için uygunsa) jinekomasti ameliyatına başvurabilirler. Bu durumun istisnası ise 2 sene boyunca hiç gerileme göstermeyen jinekomastilerdir.

Jinekomasti Ergenlik Sonrası Geçer Mi?

Jinekomasti, ergenlik döneminin sonunda kendiliğinden geçebilir. Bu rahatsızlık genç erkeklerde, genellikle hormonların dengesiz olduğu ergenlik döneminde ortaya çıkar. Bu yüzden de ergenlik döneminin sona ermesi ile birlikte jinekomasti geçebilir. Ancak jinekomasti, meydana geldiği süreçten iki yıl sonra geçmezse kalıcı olabilir. Bu durumda da açık jinekomasti ameliyatına veya vaser liposuction tedavisine ihtiyaç duyulabilir.

Jinekomasti Ameliyatı Reşit Olmayanlara Yapılabilir Mi?

Jinekomasti ameliyatının reşit olmayan bireylere yapılması tavsiye edilmez. Bununla birlikte bazı özel durumlarda (jinekomastinin iki sene içerisinde gerileme göstermediği durumlarda) reşit olmayan bireylere ailenin veya yasal vasinin izni ile jinekomasti ameliyatı yapılabilir.

Ankara Jinekomasti Ameliyatı Fiyatları

Ankara jinekomasti ameliyatı fiyatları, ameliyatın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button