Blog geri dön

Erkeklerde Meme Büyümesi Tedavisi Ankara

Erkeklerde meme büyümesi tedavisi, jinekomastinin yol açtığı büyük meme görünümünü gidermek için yapılan, özel bir operasyondur. Bununla birlikte göğüs bölgesindeki yağlanma (yalancı jinekomasti) sonucu gelişen büyük meme görünümü de bu tedavi kapsamında yapılan vaser liposuction gibi operasyonlar ile tedavi edilebilmektedir.

Erkeklerde Meme Büyümesi Neden Olur?

Jinekomastinin tam olarak hangi nedenlerden ortaya çıktığı bilinmemektedir. Öyle ki hastaların neredeyse %95’inde jinekomastiye yol açan asıl etmeni tespit etmek mümkün olmaz. Bununla birlikte aşağıda bahsetmiş olduğumuz etmenler jinekomastinin ortaya çıkmasında rol oynayabilirler:

 • Hormon Dengesizliği: Jinekomasti vakalarının çok az bir kısmında jinekomasti yalnızca hormon dengesizliği nedeniyle meydana gelmektedir. Bu durum ilaç kullanımı, hormon metabolizmasını etkileyen hastalıklar veya kozmetik ürünler sonucu gelişebilir.
 • Göğüs Bölgesinde Yağlanma: Göğüs bölgesinde yağlanma, gereğinden fazla besin tüketimi ve hareketsiz bir yaşam tarzı gibi nedenlerden meydana gelir. Göğüs bölgesinde meydana gelen yağlanma, erkeklerin; kadın memelerini andıran, belirgin bir göğüs görünümüne sahip olmasına yol açabilir. Bununla birlikte göğüs bölgesinde meydana gelen yağlanma östrojen hormonun görece daha fazla salgılanmasına, östrojen hormonunda meydana gelen artış ise bölgesel yağlanmanın ilerlemesine neden olabilir.
 • Genetik etmenler.
 • Tiroid hastalıkları.
 • Tümör oluşumları.

Jinekomasti bu gibi etmenler sebebiyle gelişebilir.

Erkeklerde Meme Büyümesi Belirtileri Nelerdir?

Erkeklerde meme büyümesi belirtileri arasında şunlar yer alır:

 • Memelerin dışarıdan belirgin olması.
 • Meme uçlarında hassasiyet.
 • Memelerin dokunmaya karşı hassas olması.
 • Areolanın (meme başını çevreleyen kahverengi bölüm) büyük olması ve/veya dokunmakla değişken olması.

Erkeklerde meme büyümesi belirtileri bu şekilde sıralanabilir.

Erkeklerde Meme Büyümesi Kendi Kendine Geçer Mi?

Erkeklerde meme büyümesi, ergenlik döneminin sonlarında kendi kendine geçebilir. Aynı şekilde bebeklerde görülen jinekomastinin de doğumdan 6 ay kadar sonra azalması ve kaybolması beklenir. Ancak jinekomasti 2 yıl içerisinde geçmemişse kalıcı olabilir.

Erkeklerde Meme Büyümesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Erkeklerde meme büyümesi tedavisi kapsamında şu yöntemlere başvurulabilir:

 • Jinekomasti Ameliyatı: Jinekomasti ameliyatı sayesinde, memeler ağrısız bir şekilde küçültülebilir. Bu operasyon sırasında genellikle cerrahi kesi meme ucu civarı ile sınırlıdır. Cerrahi kesiler yardımı ile bölgedeki fazla cilt dokusu alınabilir, meme toparlanabilir ve operasyona eşlik eden vaser liposuction ile de bölgedeki fazla yağ dokuları çıkarılabilir.
 • Vaser Liposuction: Vaser liposuction, jinekomasti için kapalı ve minimal invaziv bir tedavi seçeneğidir. Vaser liposuction sayesinde hem bölgedeki fazla yağ dokusu hem de büyümüş olan meme dokuları alınabilir. Vaser liposuction tedavisini, açık jinekomasti ameliyatından ayıran en önemli etmenler: vaser liposuctionın oldukça küçük deliklerden yapılıyor olması, dolayısıyla da belirgin biz iz bırakmaması ve hızlı bir iyileşme süreci vaat etmesidir.

Erkeklerde meme büyümesi tedavisi Ankara bu şekilde yapılmaktadır.

Ankara Erkeklerde Meme Büyümesi Tedavisi Fiyatları

Ankara erkeklerde meme büyümesi tedavisi fiyatları, tedavinin hangi yöntemle yapıldığına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button