Blog geri dön

Erkeklerde Göğüs Küçültme Ankara

Erkeklerde göğüs küçültme, jinekomastiye bağlı gelişim gösteren meme dokularını küçültmek ve göğüs bölgesinde daha erkeksi bir görünüm meydana getirmek için yapılan tedavidir. Bu tedavi açık ameliyatla ve vaser liposuction uygulaması ile yapılmaktadır. Erkeklerde göğüs küçültme ameliyatı Ankara sayesinde hastalar memelerinde meydana gelen büyümeden ve göğüs bölgelerindeki feminen görünümden kurtulabilirler.

Erkeklerde Göğüs Küçültme Hangi Durumlarda Yapılır?

Erkeklerde göğüs küçültme ameliyatı jinekomasti hastalarına yapılır. Bu operasyon sayesinde, jinekomastiye bağlı ortaya çıkan büyük meme görünümü ortadan kaldırılabilir. Böylece göğüs bölgesindeki görünümden rahatsız olan, jinekomasti nedeniyle zorbalığa ve sosyal izolasyona maruz kalan, özgüven sorunları yaşayan bireylerin yaşam kaliteleri iyileştirilebilir.

Erkeklerde Göğüs Küçültme Kaç Yaşında Yapılır?

Erkeklerde göğüs küçültme ameliyatı için yaş sınırı 18’dir. 18 yaşından küçük olan bireylere, henüz vücut gelişimlerini tamamlamamış olabilecekleri için bu gibi cerrahi operasyonlar tavsiye edilmemektedir. Ayrıca jinekomasti, 18 yaşına kadar gerileme ihtimali olan bir rahatsızlıktır. Jinekomasti ameliyatının 18 yaşından küçüklere önerilmemesinin bir diğer nedeni de budur.

Erkeklerde Göğüs Küçültme Nasıl Yapılır?

Erkeklerde göğüs küçültme ameliyatı iki farklı yöntemle yapılabilir. Bunlardan ilki, jinekomasti ameliyatıdır. Jinekomasti ameliyatı sayesinde meme dokularındaki anormal gelişimi ortadan kaldırmak mümkündür. Erkeklerde meme küçültme ameliyatı kapsamında başvurulan bir diğer yöntem ise vaser liposuctiondır. Bu yöntem ile meme çevresindeki hem yağ dokularını hem de anormal bir şekilde gelişim gösteren meme dokularını almak mümkün olur. Vaser liposuction işlemi, açık jinekomasti ameliyatı ile birlikte de gerçekleştirilebilir.

Erkeklerde Göğüs Küçültme Zararlı Mı?

Erkeklerde göğüs küçültme ameliyatı, ideal koşullar altında ve alanında uzman bir cerrah tarafından yapıldığı takdirde zararlı değildir. Erkeklerde göğüs küçültme ameliyatı, her cerrahi operasyon gibi birtakım komplikasyonlara sahiptir. Ancak bu komplikasyonlar oldukça sınırlıdır. Mesela ameliyat sonrası gelişen ödem, ağrı ve morluk gibi komplikasyonlar geçicidir ve operasyon sonrasında kontrol altına alınabilirler.

Ankara Erkeklerde Göğüs Küçültme Fiyatları

Ankara erkeklerde göğüs küçültme fiyatları, tedavinin hangi yöntemle yapıldığına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button