Blog geri dön

Erkeklerde Burun Estetiği

Erkeklerde burun estetiği, burundaki estetik sorunların; bireyin cinsiyet karakteristiğine uygun bir şekilde giderilmesi; çekici ve maskülen yüz hatlarına uygun bir burun görünümü meydana getirilmesi için yapılır. Günümüzde pek çok birey, burun estetiği ile elde edilen burun görünümlerinin, birbirlerine çok benzer olduğundan şikayet etmektedir. Bunun temel nedeni, operasyonun sürecinin hastanın yüz hatlarına, cinsiyetine ve ameliyattan beklentilerine özel olarak planlanmamasıdır. Bahsettiğimiz nedenlere bağlı olarak özellikle de erkeklerde, oldukça feminen bir burun görünümü ortaya çıkabilmektedir. Bu da hastaların operasyonun sonuçlarından memnun kalmamasına ve hatta revizyon burun estetiği düşünmelerine neden olabilmektedir.

Erkeklerde Burun Estetiği Nasıl Olmalı?

Erkek ve kadın yüzünü birbirlerinden ayıran birtakım temel farklılıklar mevcuttur. Bu farklılıklar elbette burnun yüz ile olan ilişkisi için de son derece önemlidir. Bu yüzden erkeklere uygulanacak olan rinoplasti operasyonlarında amaç yalnızca burundaki estetik kusurları gidermek değil aynı zamanda bireyin cinsiyet ve yüz karakteristiğine de uygun bir burun görünümü meydana getirmek olmalıdır.

Erkeklerde Burun Estetiği Yaşı Kaçtır?

Erkekler, burun gelişimlerini genellikle 18 yaşında tamamlamış olurlar. Bu yüzden de 18 yaşını doldurmuş olan erkek bireyler istedikleri zaman burun estetiği yaptırabilirler.

Erkekte Büyük Burun Mu Küçük Burun Mu?

Erkek burnu, kadınlarınkine kıyasla biraz daha büyük bir yapıya sahiptir. Keskin yüz hatlarına uygun bir şekle ve yüzün maskülen hatlarını destekleyecek bir duruşa sahip olmalıdır.

Bir Erkeğin Burnu Nasıl Olmalı?

Erkeklerde ideal burun görünümü, kadınlarınkine kıyasla biraz daha farklıdır. Elbette, erkek burunlarında da asimetriler giderilmeli ve burna çekici bir duruş kazandırılmalıdır. Bununla birlikte erkek burunlarında, burun ucu ile burun sırtı genellikle aynı düzlemde olur, burun ucu daha kalkık olmaz. Hatta bazı bireyler, burun estetikleri sırasında burun kemerlerinin tamamen ortadan kaldırılmamasını isteyebilirler. Bunun nedeni, aşırı düzgün bir burun yapısının bazı bireylerde feminen bir yüz görünümüne neden olmasıdır. 

Elbette herkesin burun estetiği ameliyatından beklentileri ve yüz hatları farklıdır. Bu yüzden operasyonun planlanma sürecinde doktor ile açık bir şekilde iletişim kurmak önemlidir.

Ankara Erkek Burun Estetiği Fiyatları 

Ankara erkek burun estetiği fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button