Blog geri dön

Doğum Sonrası Karın Germe Ankara

Doğum sonrası karın germe ameliyatı, gebelik ve doğum sürecinde meydana gelen karın sarkmalarını gidermek, karın çatlaklarını ortadan kaldırmak ve karın bölgesini toparlamak için yapılır. Gebelik ve doğum sürecinde karın bölgesi ciddi ölçüde deforme olabilir. Özellikle de bu dönemdeki ani hacim ve kilo değişimleri karındaki deri dokusunun yıpranmasına ve sarkmasına neden olabilir. Doğum sonrası abdominoplasti ameliyatı sayesinde bu sarkmalardan tamamen kurtulmak, sıkı, ince ve zarif bir karın görünümüne kavuşmak mümkün olabilir.

Doğum Sonrası Karın Germe Ne Zaman Yapılmalı?

Doğum sonrası karın germe ameliyatının, emzirme süreci son bulduktan sonra yapılması tavsiye edilmektedir. Böylece hem bebeğin emzirme süreci aksamaz hem de emzirme sürecinde kilo değişimleri sebebiyle meydana gelebilecek estetik sorunlar da giderilmiş olur.

Doğum Sonrası Karın Germe Ameliyatının Faydaları Nelerdir?

Doğum sonrası karın germe ameliyatının faydaları arasında şunlar yer almaktadır:

  • Özellikle de sezaryen doğum yapılmışsa ve sezaryen kesisine bağlı skar dokusu gelişmişse bunlar da dahil olmak üzere karındaki estetik sorunların tamamı giderilebilir.
  • Gebelik ve doğuma bağlı gelişen sarkmalar ve çatlaklar ortadan kaldırılabilir.
  • Karın, gebelik öncesinde olduğundan bile daha sıkı ve çekici bir görünüm kazanabilir.

Doğum sonrası karın germe ameliyatının faydaları bu şekilde sıralanabilir.

Doğum Sonrası Karın Germe Ameliyatı Riskli Mi?

Doğum sonrası karın germe ameliyatı, klasik karın germe ameliyatından daha farklı veya tehlikeli risklere yol açmaz. Eğer doğum gerçekleşmişse ve emzirme süreci son bulmuşsa anneler güvenli bir şekilde karın germe ameliyatı yaptırabilirler.

Ankara Doğum Sonrası Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Ankara doğum sonrası karın germe fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button