Blog geri dön

Burun Estetiği Planlaması Nasıl Yapılır?

Burun estetiği planlaması, burun estetiği ile elde edilecek olan burun görünümünün ve ameliyat detaylarının kişiye özel olarak, önceden belirlenebilmesi için yapılır. Planlama sürecinde ilk olarak hastanın burun estetiğinden beklentileri dinlenir. Daha sonra ise burun üzerinde çeşitli ölçümler gerçekleştirilir. 3D boyutlu simülasyon cihazlarının da yardımıyla, operasyon sonrasında elde edilecek burun görünümü ince detayına kadar planlanır. Hasta bu planlama sürecine doğrudan katılır. 

Her cerrahi operasyonda olduğu gibi burun estetiğinde de planlama süreci son derece büyük bir öneme sahiptir. Özellikle de estetik temelli bir operasyon olduğu için cerrah, hastasının operasyondan memnun ayrılabilmesi için gerekli olan tüm planlamaları, tamamen kişinin taleplerine, genel sağlık durumuna ve genel estetik ölçütlere uygun olacak şekilde gerçekleştirmelidir.

Estetikli Burun Şekli Ameliyat Öncesinde Görülebilir Mi?

Estetikli burun görünümü, ameliyat öncesinde yapılan simülasyonlar sayesinde görülebilir. Bu süreçte çeşitli fotoğraf çekimleri gerçekleştirilir. Daha sonra ise hastanın burun estetiğinden beklentileri, cinsiyeti, yüz karakteristiği ve benzeri etmenler göz önünde bulundurularak burnun operasyon ile alacağı görünüm planlanır. Doktor bu planlama sürecini tamamladıktan sonra özel bilgisayar programları kullanarak burna, operasyondan sonra alacağı görünümü verir. 

Simülasyon işlemi tamamlandıktan sonra hasta burun görünümünü inceleyebilir ve değiştirilmesini istediği kısımlar hakkında doktoruyla konuşabilir. Böylece henüz ameliyat gerçekleşmeden hastanın, burnun gelecekteki görünümünü incelemesi mümkün hale gelir.

Burun Estetiği Planlamasında Nelere Dikkat Edilir?

Burun estetiğinin planlama sürecinde şu gibi noktalara dikkat edilir:

  • Hastanın ameliyattan beklentileri.
  • Burnun, yüzdeki diğer organ ve dokular ile olan estetik ilişkisi.
  • Hastanın cinsiyeti.
  • Yüz karakteristiği.
  • Genel yüz estetiği ölçütleri.

Bu kriterlere dikkat edilerek planlanan operasyonlar sayesinde; estetik olduğu kadar bireyin cinsiyeti ve yüz karakteristiği ile uyumlu, doğal bir burun görünümü meydana getirilebilir.

Ankara Burun Estetiği Fiyatları

Ankara burun estetiği fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button