Blog geri dön

Burun Dolgusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Burun dolgusu, burnu ilgilendiren hafif ölçekli estetik sorunları gidermek için yapılan, ameliyatsız bir estetik uygulamasıdır. Burun dolgusu sayesinde burun ucundaki hafif düşüklükleri gidermek, burun kemiği ile ilgili şekil bozukluklarını gidermek ve burna yüz ile uyumlu bir görünüm kazandırmak mümkündür. Yazımızın devamında burun dolgusu ile alakalı merak edilen konulardan bahsedeceğiz.

Burun Dolgusu Ne Kadar Kalıcı?

Burun dolgusu, her ne kadar botoks gibi ameliyatsız uygulamalardan daha kalıcı olsa da rinoplasti (burun estetiği) ameliyatı gibi yaşam boyu korunan kazanımlar sunmaz. Uygulama sırasında burun bölgesini şekillendirmek için kullanılan hyalüronik asit isimli dolgu maddesi, zaman içerisinde erir ve burun dolgusu ile elde edilen kazanımlar kaybolur.

Burun Dolgusu Ne Zaman Erir?

Burun hareketsiz bir organdır. Bu yüzden de burun dolgusu, diğer vücut bölgelerine yapılan dolgu uygulamalarından daha kalıcıdır. Ancak yine de burun dolgusu zaman içerisinde eriyebilir ve birey dolgu ile elde ettiği kazanımları kaybedebilir. Burun dolgusu genellikle 1 yıl içerisinde erir. Ancak bazı kişilerde bu süre, 2 yıla kadar uzayabilmektedir.

Burun Dolgusu Sonrası Ağrı

Burun dolgusu sonrasında ağrı görülmesi beklenmez. Ancak bölgede oluşan hafif ödeme bağlı olarak minimal bir rahatsızlık hissi deneyimlenebilir. Burun dolgusu yapılırken de birey ciddi bir ağrı deneyimlemez. Uygulama öncesinde iğne korkusu olan veya ağrı eşiği düşük olan bireyler için burun bölgesine lokal anestezi etkili krem uygulanabilir.

Burun Dolgusu Sonrası Morarma

Burun dolgusu sonrası enjeksiyon bölgesinde hafif bir morarma görülebilir. Bu şikayet son derece normaldir ve en geç birkaç gün içerisinde kendi kendine geçecektir.

Burun Dolgusu Sonrası Şişlik Olur Mu?

Burun dolgusu sonrasında burunda hafif bir şişlik ve morarma görülebilir. Enjeksiyon işlemine bağlı ödem nedeniyle ortaya çıkan bu şişlik, bazen gün içerisinde bazen ise ertesi gün neredeyse tamamen geçmektedir. Uygulama sonrası bölgeye yapılan soğuk uygulama, ilgili şişliğin inmesine yardımcı olabilmektedir. Ancak soğuk uygulama işlemi, doktorun önergeleri doğrultusunda yapılmalı, işlem sırasında bölgeye bası uygulanmamalı veya masaj yapılmamalıdır.

Burun Dolgusu Ne Zaman Oturur?

Burun dolgusu genellikle 3 ila 4 gün içerisinde oturur ve değişim rahatça fark edilebilir. Uygulamadan bir ila iki hafta sonra ise bir kontrol muayenesi gerçekleştirilebilir ve burun dolgusunun nihai durumu değerlendirilebilir.

Burun Dolgusu Sonrası Duş Ne Zaman Alınmalı?

Burun dolgusu yapıldıktan sonra bir gün boyunca duş alınmamalıdır. Daha sonra ise en az 2 ila 3 gün boyunca sıcak banyo yapılmamalı ve sıcak su ile duş alınmamalıdır.

Burun Dolgusu Sonrası Gözlük

Burun dolgusu, burnun kemer bölgesine uygulandıysa gözlük kullanılması tavsiye edilmez. Ancak, iyileşme sürecine dair bu gibi faktörler uygulamanın farklı detaylarına, hastanın ihtiyaçlarına ve doktorun profesyonel görüşüne göre değişiklik gösterebilir. Doktorunuz burun dolgusundan sonra gözlük kullanımı konusunda sizi daha detaylı bilgilendirecektir.

Ankara Burun Dolgusu Fiyatları

Ankara burun dolgusu fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button