Rinoplasti Ankara 

Tıp dilinde rinoplasti Ankara olarak bilinen burun estetiği, burundaki şekil bozukluklarını gidermek için yapılan cerrahi işlemlerdir. Burun estetiği; açık ya da kapalı cerrahi yöntemlerle yapılabilir. Hedeflenen sonuçlara göre tercih edilecek cerrahi yöntem belirlenir. Tamamen estetik amaçlarla yapılabileceği gibi “septum deviasyonu” olarak adlandırdığımız, nefes almayı engelleyen eğriliği gidermek için de yapılabilir. Yazımızın devamında burun estetiği hakkında tüm merak ettiklerinizi bulabilirsiniz. Ankara burun estetiği fiyatları için ise Op. Dr. Can Öztekin’in kliniği ile iletişime geçebilirsiniz. 

Kimler Burun Estetiği Yaptırabilir?

Burun estetiği yapmak için kemik ve kıkırdak gelişiminin tamamlanmış olması tercih edilir. Bunun için genellikle 18 yaş üzerindeki bireylere uyguladığımız bir işlemdir. Ancak tıbbi gereklilikler söz konusu olduğunda, daha erken yaşlarda da yapılabilen bir işlemdir. 

Ameliyatsız Burun Estetiği Mümkün Mü?

Burun estetiğinde en çok tercih edilen yöntem cerrahidir. Ancak burundaki eğriliğin türüne göre dolgu uygulamaları da tercih edilebilir. Özellikle burun ucundaki hafif eğriliklerde burun dolgusu da oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. 

Rinoplasti Ankara Kemikler Kırılarak Mı Yapılır?

Burun estetiğinde kemikler kırılmaz. Bunun yerine “kesme” ya da “törpüleme” dediğimiz teknikler tercih edilir. 

Rinoplasti Ankara Anestezi ile Mi Yapılır?

Burun estetiği, çoğunlukla genel anestezi ile yapılan bir işlemdir. Özellikle kemiklere müdahale yapılan burun ameliyatlarında mutlaka genel anestezi kullanılmalıdır. Böylece hastalarımız ameliyat sürecinde herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezler. 

Ankara Burun Estetiğinden Sonra Tampon Kullanılır Mı? Tampon Kullanmak Şart Mı?

Burun estetiğinde tampon kullanımı, ameliyatın türüne ve kişinin ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir. Günümüzde birçok burun ameliyatı, tampon kullanmadan yapılabilmektedir. Tampon kullanılacaksa, burundaki dokulara yapışmayan, özel tamponlar tercih edilir. Böylece pamuklu tamponların yarattığı ameliyat sonrası acı ve rahatsızlık hissi de ortadan kalkmaktadır. 

Burun Estetiği Zor Bir Ameliyat Mıdır?

Bu sorunun yanıtının oldukça göreceli olduğunu söyleyebiliriz. Burun estetiğinin yapılma amacı, tercih edilen yöntem ve kişinin yapısal özellikleri ameliyat sürecini belirler. Ancak ameliyat sonrası süreçte bakım ve ilaç kullanımına özen gösterildiğinde kısa sürede iyileşme sağlanmaktadır. 

Burun Ameliyatından Sonra İyileşme Süreci Nasıldır?

Burun estetiğinden sonra göz çevresi, burun ve dudak bölgesinde ödem ve morluklar oluşabilir. Bu cerrahinin beklediğimiz ve doğal bir yan etkisidir. Ancak kalıcı değildir. Ameliyat sonrasında bol bol soğuk kompres sayesinde ödem ve morluk kısa sürede giderilebilir. Kişi yaklaşık 1 hafta sonra günlük yaşamına dönebilir. 1 ay sonra ise burun şekli ortaya çıkmaya, kişi tamamen günlük aktivitelerine dönmeye başlar. 

Rinoplasti Ankara ile Hangi Kusurlar Giderilebilir?

Burun estetiği hem estetik hem de anatomik kusurları gidermek amacıyla yapılabilir. Yaygın olarak uygulanma nedeni; 

  • Burnun yüze göre büyük ya da küçük olması
  • Özellikle profilden bakıldığında görünen burun kemeri
  • Burnun geniş ve yayvan görünmesi
  • Burun ucunun düşük olması
  • Gülünce burun ucunun düşmesi ve burun kanatlarının genişlemesi
  • Burun ucunun kalın ya da geniş olması
  • Burun kemiğinin sağa ya da sola eğimli olmasıdır.

Rinoplasti Ankara da Doktor Seçimi Önemli Midir?

Burun tamamen kapalı bir yapıdır. Bu bölgeye yapılan müdahaleleri geri döndürmek de oldukça zordur. Bu da cerrahide uzmanlık ve deneyimin önemini artırmaktadır. Ankara burun estetiği hakkında tüm merak ettiklerinizi Op. Dr. Can Öztekin’e danışabilirsiniz.

Burun Estetiği Öncesinde Burun Şekli Görülebilir Mi?

Günümüzün teknolojik imkânları sayesinde ameliyat sonrası burun şeklini görmek mümkündür. Böylece hastalarımız ameliyata karar verme sürecinde hem daha rahat hissetmekte hem de istedikleri burun şekline daha kolay karar verebilmektedir. 

Ankara Burun Estetiği Fiyatları 2024

Burun estetiği, kişinin nefes almasını kolaylaştıran, yaşam kalitesini yükselten ve özgüveni yükselten bir işlemdir. Alanında uzman ve deneyimli bir doktor tarafından uygulandığında da süreç oldukça konforlu ve başarılı bir şekilde tamamlanmaktadır. Burun estetiği fiyatlarında ise tercih edilen cerrahi yöntem ve kişinin tercihleri belirleyicidir. Bu nedenle her hastamız için fiyatların değişebileceğini söyleyebiliriz. Ankara burun estetiği fiyatları 2024 hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz kliniğimizi arayabilir, aklınızdaki tüm sorulara yanıt bulabilirsiniz. 

Call Now Button