Blog geri dön

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel zayıflama, bireyin yalnızca belli bir vücut bölgesindeki yağ dokularını kaybetmesidir. Bölgesel incelme olarak da bilinen bu durum, çeşitli cerrahi uygulamalar ile mümkün olabilmektedir.

Bölgesel yağlar, bulundukları bölgedeki vücut hatlarını perdeleyip bedenin genel estetik bütünlüğüne zarar verebilirler. Bu yüzden de günümüzde pek çok birey bölgesel zayıflama teknikleri ile bu yağlardan kurtulmayı amaçlar.

Bölgesel Zayıflama Mümkün Mü?

Bölgesel zayıflama, genel olarak kilosundan memnun olan ancak vücudunun herhangi bir noktasındaki bölgesel yağ birikiminden rahatsız olan bireyler tarafından tercih edilir. Bununla birlikte spor veya diyet gibi uygulamalar ile bölgesel zayıflamanın meydana gelmesi mümkün değildir. Ancak liposuction ve vaser liposuction gibi uygulamalar ile bireyin vücudundaki bölgesel yağların alınması, bölgenin inceltilmesi ve şekillendirilmesi mümkün olabilir.

Bölgesel Zayıflama Aletleri Nelerdir?

Günümüzde, bireyin bölgesel olarak zayıflamasına yardımcı olduğu iddia edilen pek çok alet ve araç bulunmaktadır. Bu araçlar genellikle ilgili bölgenin yoğun bir şekilde fiziksel aktivitede bulunması ile bölgesel zayıflama sağladıklarını iddia ederler. Ancak bu gibi araçların bölgesel zayıflamaya neden olduğuna yönelik herhangi bir bilimsel çalışma veya kanıt bulunmamaktadır.

Bölgesel Zayıflama Sporları Nelerdir?

Bölgesel zayıflama sporlar, bireye düzenli olarak devam ettiği takdirde çeşitli bölgelerindeki yağ dokularından kurtulmasını vaat eden spor aktiviteleridir. Ancak ne yazık ki egzersizler veya sporlar, bireyin lokalize bir şekilde kilo vermesini sağlamazlar. Mesela karın bölgesi için gerçekleştirilen sporlar, karın bölgesinde yer alan kasların çalışmasını sağlayabilir, bu kasların zamanla gelişim göstermesine yardımcı olabilirler. Ancak bu sporlar bireyin direkt olarak karnından kilo vermesini sağlayamazlar.

Bölgesel Zayıflama Diyeti Var Mı?

Zararlı beslenme alışkanlıklarından kurtulan ve sağlıklı bir diyete sahip olan birey, hareketli bir yaşamın da etkisi ile kilo vermeye başlayabilirler. Ancak günümüzde hiçbir diyet, bireyin bölgesel olarak kilo vermesine yardımcı olmaz. Bununla birlikte spor ve diyet ile en çok kilo verilen bölgeler, yüzdesel olarak en çok bölgesel yağın bulunduğu bölgelerdir.

Bölgesel Zayıflama İçin Doğal Yöntem Var Mı?

Bölgesel zayıflamanın herhangi bir doğal yöntemi yoktur. Günümüzde pek çok sosyal medya mecrasında ‘’bölgesel zayıflama bitkisi’’, ‘’bölgesel zayıflama kürü’’ vb. isimlerle pazarlanan ürünler veya tarifler bilimsel hiçbir altyapıya sahip değildir. Hatta bazı bitkisel ürünler, hassas bir bünyeye sahip olan bireylerde ciddi alerjik reaksiyonlara yol açabilirler. Bu yüzden zayıflamak isteyen bireylere, doktorları tarafından önerilmeyen hiçbir bitkiyi veya ek gıdayı kullanmamaları tavsiye edilir.

Bölgesel Zayıflama Nasıl Olur?

İçeriğimiz boyunca bahsetmiş olduğumuz gibi bölgesel olarak zayıflama sağlayabilecek herhangi bir kür, alet, spor veya diyet bulunmamaktadır. Bölgesel zayıflama yalnızca vücut estetiği alanında gerçekleştirilen liposuction adı verilen cerrahi operasyonlarla mümkün olabilir.

Liposuction İle Bölgesel Zayıflama

Liposuction ile bölgesel zayıflama; karın-bel, basen, kalça geçişleri, uyluk bölgesi, göğüsler, kollar, bacaklar ve gıdı gibi bölgesel yağların yoğunlukta olduğu noktalardan yağ dokusu alınması için yapılır. Bu uygulama lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılabilir. Liposuction yalnızca bölgesel yağların alınması için değil aynı zamanda ilgili vücut bölgesinin yeniden şekillendirilmesi için de yapılır.

Ankara Bölgesel Zayıflama Fiyatları 2024

Ankara bölgesel zayıflama fiyatları ve liposuction ile bölgesel zayıflama ücreti uygulamanın detaylarına göre değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button