Blog geri dön

Bölgesel İncelme Nedir?

Bölgesel incelme, vücudun çeşitli bölgelerinde yağ birikimi sonucu meydana gelen kalınlaşmanın liposuction yöntemi ile giderilmesidir. Gün içerisinde alınan kalori miktarı, bireyin yaktığı kalori miktarından fazla olursa birey kilo almaya başlar. Bu kilolar, vücudun çeşitli bölgelerinde biriken ve birikim gösterdikleri bölgede kalınlaşmaya yol açan yağ dokuları nedeniyle alınırlar. Bölgesel incelme sayesinde bireyler yalnızca kalınlaşmanın ve kilo alımının meydana geldiği bölgelerden zayıflayabilirler.

Bölgesel İncelme Cihazları Nedir?

Bölgesel incelme cihazları, ilgili bölgeye aktardıkları ses ve hareket enerjisi ile bölgedeki yağ dokularını erittikleri iddia edilen cihazlardır. Bu cihazların kesin sonuç verdiğine yönelik herhangi bir bilimsel kanıt bulunmamaktadır. Çünkü bahsi geçen cihazların erittiği söylenilen yağ dokuları, uygulama seansı sırasında vücuttan alınmamaktadır. Bu yağ dokularının idrarla atılacağı (insan vücudunda böyle bir mekanizma yoktur) ya da zaman içerisinde bu yağ dokularının kaybolacağı iddia edilmektedir.

Bölgesel İncelme Zararlı Mı?

Bölgesel incelme amacı ile edinilen bazı beslenme alışkanlıkları bireyin sağlığı için tehlikeli olabilir. Bu bireyler, herhangi bir uzmana danışmadan sıkı ve kapsamlı bir diyete başlamamalıdırlar. Aynı şekilde bitkisel bölgesel incelme yöntemleri de bir işe yaramadıkları gibi çeşitli nedenlerden ötürü bireyin sağlığını tehdit edebilirler. Bazı bitkisel kürler, alerjik bir bünyeye sahip olan bireylerde anafilaktik şok gibi ölümcül alerjik reaksiyonlara yol açabilirler. Bu yüzden bölgesel incelme ve zayıflama planı olan bireyler bu süreci mutlaka bir tıp doktoru ile yürütmelidirler.

Bölgesel İncelme Sporları İşe Yarıyor Mu?

Bölgesel incelme sporları olarak isimlendirilen çeşitli egzersizler mevcuttur. Bu egzersizler, hedeflenen bölgenin türüne göre farklı şekillerde ve sıklıklarda yapılabilirler. Ancak insan metabolizmasının çalışma prensipleri gereği herhangi bir diyet veya spor uygulamasının yalnızca belli bir bölgeden kilo vermeye sebep olması mümkün değildir.

Bölgesel İncelme Yöntemleri Nelerdir?

Bölgesel incelme sağladığı iddia edilen ve bölgesel olarak zayıflamak isteyen bireyler arasında oldukça popüler olan pek çok yöntem bulunur. Bu yöntemlerden bazıları ek gıdalar, kürler ve diyetler; bazıları ise özel egzersizler ve araçlar içerirler. Ancak bunların hiçbirinin işe yaradığına dair bilimsel bir kanıt bulunmamaktadır. Aksine daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi bölgesel incelme vaat eden yöntemlerin pek çoğunun asılsız olduğunu basit insan fizyolojisi bilgisi ile fark etmek mümkündür.

Liposuction İle Bölgesel İncelme

Liposuction ile bölgesel incelme, çeşitli vücut bölgelerindeki fazla yağ dokularının alınması, bu bölgelerin bölgesel olarak inceltilmesi için yapılan uygulamadır. Liposuction ile bölgesel inceleme sayesinde ilgili bölgelere kadınlarda zarif ve ince; erkeklerde ise çekici ve maskülen bir görünüm kazandırılabilir.

Bölgesel İncelme Sonrası Ne Yapmalı?

Liposuction ile bölgesel incelme sonrasında doktor tarafından iyileşme sürecine dair verilmiş olan önerilere uyulmalıdır. Beslenme alışkanlıklarına özen gösterilmeli ve aktif bir yaşam tarzı edinilmelidir. Böylece bölgesel incelme sayesinde elde edilen kazanımlar korunabilir ve bölgede yeniden bir kalınlaşma meydana gelmesi önlenebilir.

Ankara Bölgesel İncelme Fiyatları 2024

Ankara bölgesel incelme fiyatları ve liposuction ile bölgesel incelme ücreti uygulamanın detaylarına göre değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button