Blog geri dön

Ankara En İyi Rinoplasti Doktoru Kimdir?

Rinoplasti operasyonları Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi alanında uzmanlaşmış olan cerrahlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu operasyon oldukça detaylı bir planlama süreci gerektirir. Doktorun; hastasının taleplerini dinlemesi, hastanın ihtiyaçlarını belirlemesi, burun ve yüz bölgesini detaylı bir şekilde inceleyerek kişiye özel bir rinoplasti planlaması hazırlaması gerekir. Bu yüzden de doktor, hastası ile sağlıklı bir şekilde iletişim kurabilmeli ve onu operasyon öncesi ve sonrası süreçlerde profesyonel anlamda desteklemelidir. Bu kriterler göz önünde bulundurulduğunda en iyi rinoplasti doktoru; hastasının ameliyattan beklentilerini anlayan, sağlıklı bir şekilde hastası ile iletişim kuran ve operasyon sürecinin tamamında hastasını yönlendiren ve destekleyen doktordur diyebiliriz.

Rinoplasti Doktoru Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Rinoplasti doktoru seçerken şu gibi noktalara dikkat edilmesinde fayda vardır:

  • Doktorun uzmanlığı ve deneyim süresi. Estetik cerrahi branşı üzerine yüksek öğrenim almış olan tüm doktorlar, özel bir durum olmadığı sürece rinoplasti ameliyatını gerçekleştirmek için yetkin ve yetkilidir. Bununla birlikte bazı doktorlar gerek mesleki tecrübeleri gerekse de yıllar boyunca geliştirmiş oldukları (veya ek olarak öğrenimini almış oldukları) teknikler sayesinde hastalarına rinoplasti alanında çok daha iyi hizmet verebilirler.
  • Doktorun daha önce gerçekleştirmiş olduğu operasyonlar hakkında bilgi edinilebilir. 
  • Doktorun özgeçmişi ve lisansı incelenebilir.
  • Doktorun operasyonu hangi hastanede gerçekleştireceği öğrenilebilir. Çünkü operasyonun başarısı ve operasyon sonrası iyileşme süreci için; hastane veya klinik tarafından sunulan şartlar son derece önemlidir.
  • Doktorun sizinle olan iletişimi ve ilişkisi, seçiminizde önemli bir rol oynamalıdır. Kendinizi rahatça ifade edebileceğiniz, isteklerinizi anlatabileceğiniz ve sizi anladığından emin olabileceğiniz bir doktordan hizmet alabilirsiniz.

Burun estetiği doktoru seçerken bu gibi noktalara dikkat edebilirsiniz.

Ankara Rinoplasti Fiyatları 

Ankara rinoplasti fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button