Blog geri dön

Ameliyatsız Jinekomasti Tedavisi Yöntemleri Nelerdir?

Jinekomasti, erkeklerde meme dokularının anormal bir şekilde gelişim göstermesi ve belirgin bir görünüm kazanması ile karakterize olan bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlığın tam olarak hangi nedenden ortaya çıktığı bilinmemektedir. Ancak genetik faktörlerin, tiroid sorunlarının, bazı tümör oluşumlarının, östrojen artışına neden olan bazı hastalıkların ve östrojen içerikli ilaçların jinekomasti oluşumunda rolü olduğu düşünülmektedir. Jinekomasti günümüzde, jinekomasti ameliyatı olarak bilinen, büyümüş olan meme dokularını almak ve göğüs bölgesine maskülen bir görünüm kazandırmak için yapılan operasyon ile tedavi edilebilmektedir.

Bununla birlikte ameliyat olmak istemeyen veya ameliyat için uygun olmayan (sağlık sorunları, yaş) bireyler, cerrahi içermeyen tedavi uygulamalarını da merak etmektedir.

Jinekomasti Sporla Geçer Mi?

Jinekomastiye eşlik eden göğüs yağlanması, spor ile birlikte azalabilir ve bu da göğüs bölgesinin görünümünü, minimal de olsa olumlu yönde etkileyebilir. Ancak jinekomasti, günümüzde yalnızca vaser liposuction ve açık ameliyat ile tedavi edilmektedir.

Jinekomasti Vaser Liposuctionla Tedavi Edilebilir Mi?

Vaser liposuction sayesinde hem anormal şekilde büyüyen meme dokuları hem de bu dokuların çevresinde meydana gelen yağlanma giderilebilir. Vaser liposuction, jinekomastinin tedavisinde kullanılan en modern ve avantajlı uygulamalardan biridir. Bu uygulama, tedavi sonrası iyileşme sürecinin hızlı olması, iz bırakmaması, uzun süreli hastane yatışı gerektirmemesi ve normal yaşama hızlı bir dönüş vaat etmesi gibi nedenlerden oldukça avantajlıdır. Hasta aynı gün içerisinde taburcu edilir ve en ağır sportif aktiviteleri gerçekleştirmesi bile serbesttir.

Jinekomasti Sporla Azalır Mı?

Jinekomasti nedeniyle büyüyen meme dokuları, düzenli spor veya diyet ile küçülmez. Bununla birlikte düzenli spor ve diyet, göğüs bölgesindeki yağ dokularının erimesini sağlayarak memelerin bir miktar daha küçük görünmesine yardımcı olabilir. Kimi zaman ise göğüs bölgesindeki yağın azalması, meme dokularının daha belirgin görünmesine neden bile olabilir. Bu durumda da jinekomasti tedavisine başvurulmasında yarar vardır.

Jinekomasti İlacı Var Mı?

Jinekomasti nedeniyle büyümüş olan memeleri, ilaç tedavisi ile küçültmek mümkün değildir. Özellikle de bazı hasta gruplarında, hormon içerikli ilaçlar memelerin daha da büyümesine neden olabilmektedir.

Jinekomasti Bitkisel Çözüm İle Geçer Mi?

Jinekomastinin giderilmesine yardımcı olan herhangi bir bitkisel ilaç veya ‘’alternatif tedavi’’ bulunmamaktadır. Bitkisel ek gıdalar, meme boyutlarını küçültemez. Ayrıca doktorun bilgisi dışında alınan bitkisel içerikli ek gıdalar basit alerjik reaksiyonlardan anafilaksiye varan son derece ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

Ankara Jinekomasti Tedavisi Fiyatları

Ankara jinekomasti tedavisi fiyatları, tedavinin hangi yöntemle yapıldığına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button