Blog geri dön

Ameliyatsız Göğüs Dikleştirme Mümkün Mü?

Ameliyatsız göğüs dikleştirme, göğüslerin geçici olarak dikleştirilmesi veya göğüs sarkmasının önlenmesi amacıyla yapılan birtakım uygulamalar içerebilir. Bununla birlikte sarkmış olan göğüslere ameliyatsız bir şekilde, kalıcı olarak dik ve genç bir form kazandırmak mümkün değildir. Yazımızın devamında göğüslerin sarkmasını yavaşlatmak veya önlemek için yapılan egzersizlerden, cilt bakım uygulamalarından bahsedeceğiz. Aynı zamanda yazımızda göğüs sarkmasına geçici bir çözüm sunan destekleyici sütyenlere ve göğüs sarkmasının tamamen ortadan kaldırılması için yapılan göğüs dikleştirme ameliyatına da yer vereceğiz.

Ameliyatsız Göğüs Dikleştirme Yöntemleri Nelerdir?

Ameliyatsız göğüs dikleştirme yöntemleri arasında şunlar bulunmaktadır:

  • Destekleyici Sütyen: Destekleyici sütyenler, memelerin dik ve çekici bir görünüm edinmesine yardımcı olabilirler. Bununla birlikte bu sütyenler sayesinde elde edilen göğüs görünümü elbette kalıcı değildir. Kişi bu sütyenleri düzenli olarak kullansa bile memelerindeki sarkmadan ameliyatsız bir şekilde kurtulamaz.
  • Egzersiz: Göğüs bölgesini ilgilendiren egzersizler, bölgedeki kasların güçlenmesine yardımcı olabilir. Bu da göğüs sarkmasının ilerlemesini durdurabilir, göğüslerin belli ölçülerde toparlanmasına yardımcı olabilir.
  • Cilt Bakım Rutini: Cilt bakım rutinleri, cildin sağlıklı ve genç yapısını korumasına yardımcı olurlar. Göğüs bölgesindeki cilt dokusu için gerçekleştirilen bakım uygulamaları bölgede meydana gelebilecek sarkmaları belli ölçülerde engelleyebilir.

Ameliyatsız göğüs dikleştirme yöntemleri bu şekilde sıralanabilir. Egzersiz ve cilt bakım rutini gibi uygulamalar ileri göğüs sarkmasını ortadan kaldırmak için yeterli değillerdir.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

Ameliyatsız göğüs dikleştirme uygulamaları her ne kadar kulağa cazip gelseler de ne yazık ki ileri göğüs sarkmalarını engellemek için yeterli değillerdir. Bununla birlikte göğüs dikleştirme ameliyatı ile bu sarkmalardan tek defada, tamamen kurtulmak mümkündür. Göğüs dikleştirme ameliyatının avantajları arasında şunlar yer alır:

  • Operasyonun etkileri hemen hissedilir.
  • Operasyon ile elde edilen dik meme görünümü kalıcıdır.
  • Göğüsler istenilen pozisyona ve büyüklüğe kavuşturulabilir.
  • Göğüs sarkması tamamen ortadan kaldırılır.
  • Ağrısız bir operasyondur, kişiye özel bir anestezi uygulaması ile yapılır.

Göğüs dikleştirme ameliyatının avantajları bu şekilde sıralanabilir.

Ankara Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları 2024

Ankara göğüs dikleştirme ameliyatı fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button