Blog geri dön

Yüz Dolgusu Ne Zaman Oturur?

Yüz dolgusunun etkileri genellikle hemen fark edilir. Ancak dolgunun tamamen oturması ve nihai görünümün ortaya çıkması bir haftayı bulabilmektedir. Enjeksiyon işlemi sonrası gelişen hafif şişlik ve morluk, hastanın uygulamanın etkilerini fark etmesini zorlaştırabilir. Bu yan etkiler genellikler birkaç gün içerisinde tamamen geçer ve dolgu uygulamasının etkileri gözlemlenebilir. Yüz dolgusu yaptıranlar, bu süreçte doktorlarının önerilerine uymalı, dolgu bölgesine masaj yapmamalı ve bir süre yüz üstü yatmamalıdırlar.

Yüz Dolgusu Sonrası Şişlik ve Morluk Ne Zaman Geçer?

Yüz dolgusu sonrası ortaya çıkan şişlik ve morluklar genellikle 2 gün içerisinde tamamen geçerler. Bu süreçte hasta, yüzünün ilgili bölgesine -doktorunun da önerisi bu yöndeyse- soğuk uygulama yapabilir. Soğuk uygulama bölgedeki ödemin dağılmasına, şişliklerin ve morlukların giderilmesine yardımcı olur.

Yüz Dolgusu Sonrası Ne Zaman Masaj Yapılabilir?

Yüz dolgusu sonrası yüze masaj yapılması önerilmez. Çünkü dolgu uygulaması sırasında, hedeflenen görünümü oluşturabilmek için özel bir planlama yapılır. Bu planlama dahilinde hastanın ihtiyaç duyduğu miktarda dolgu sıvısı, belirlenmiş olan bölgelere enjekte edilir. Eğer bu bölgelere masaj yapılırsa dolgu sıvısı dağılabilir. Bu da uygulamanın etkilerini azaltabilir.

Yüz Dolgusunun Etkileri Ne Zaman Geçer?

Hyalüronik asit ile yapılan yüz dolgusunun etkileri genellikle 1 sene kadar devam eder. Ancak bu süre hastanın cilt tipine ve uygulamanın yapıldığı noktaya göre değişiklik gösterebilir.

Yüz Dolgusu Kaç Ayda Bir Tekrarlanabilir?

Yüz dolgusunun etkileri geçicidir. Bu yüzden bu etkileri korumak isteyen bireyler 1 ila 1,5 yıllık periyotlarla yüz dolgusunu yeniletebilirler.

Ankara Yüz Dolgusu Fiyatları

Ankara yüz dolgusu fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button