Blog geri dön

Yüz Dolgusu Ne Kadar Kalıcı?

Yüz dolgusu, kalıcılık süresi botoks gibi uygulamalara kıyasla daha uzun olan bir ameliyatsız estetik uygulamasıdır. Yüz dolgusunun etkileri, uygulamanın yapıldığı bölgeye ve hastanın cilt tipine göre 1 ila 1,5 yıl boyunca kalıcılık gösterir. Hatta bazı bireylerde bu süre 2 yıla kadar uzayabilir.

Yüz Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Yüz dolgusunun etkileri uygulamadan hemen sonra başlar ve 2 yıla kadar korunabilir. Zaman içerisinde hedef bölgeye uygulanan hyalüronik asit, metabolizmal faaliyetler nedeniyle erir ve cilt, altındaki hacim desteğini yeniden kaybetmiş olur.

Kalıcı Yüz Dolgusu Var Mı?

Etkileri ömür boyu kalıcı olan veya klasik hyalüronik asit dolgularına kıyasla çok daha uzun süreli olan kalıcı dolgu uygulamaları vardır. Bu uygulamalar sırasında, dolgu işlemi için silikon gibi maddeler kullanılır. Bahsi geçen uygulamaların kalıcılığı bazı kişiler için tercih nedenidir. Bazı kişiler ise olası bir asimetri veya istenmeyen görünüm riskini düşünerek kalıcı yüz dolgusu uygulamalarından uzak durmaktadır.

Yüz Dolgusunun Kalıcılık Süresi Nasıl Artar?

Hyalüronik asit ile yapılan yüz dolgusunun kalıcılık süresini arttırmak isteyen bireyler şu gibi önerileri dikkate alabilirler:

  • Uygulama sonrası hedef bölgeye masaj yapılmamalı.
  • Bölge ovuşturulmamalı.
  • Bölgeye sıcak su veya su buharı temas ettirilmemeli. Bu, özellikle de uygulamadan sonra birkaç gün boyunca kesinlikle önerilmemektedir.

Hasta bu gibi noktalara dikkat ederek yüz dolgusunun daha kalıcı olmasını sağlayabilir. Ancak uygulamanın kalıcılık süresi en fazla 2 yıl kadar sürmektedir. Bu süreden sonra hastalar işlemi istedikleri zaman tekrarlatabilirler.

Ankara Yüz Dolgusu Fiyatları

Ankara yüz dolgusu fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button