Vaser Liposuction Zararları

Vaser liposuction yönteminde, klasik liposuction yönteminin aksine, kanama, dokularda kan birikimi, his kaybı veya ödem gibi yan etkilerin görülme olasılığı çok düşüktür. Vaser liposuction uygulamasında kullanılan ses dalgaları sayesinde yağ tabakaları arasında çok daha etkili geçiş sağlandığı için ameliyat sonrası cilt düzensizlikleri oluşmaz ve tamamen homojen bir görüntü elde edilir. Tıbbi komplikasyona yol açma riski çok düşük olan vaser liposuction yöntemi yüz, boyun gibi ince ve hassas bölgelerde dahil olmak üzere vücudun her bölgesine uygulanabilmektedir.

Normal liposuction yöntemiyle kıyaslandığında, vaser liposuction Ankara uygulamasının yan etkileri son derece azdır. Klasik liposuction işleminde kanüller deri altına girerek, yağları mekanik olarak parçalar ve sonrasında parçalanan yağlar vücut dışına çıkartılır. Bu işlem ciltte çok fazla morluk ve ödem oluşmasına neden olmaktadır. Ayrıca klasik liposuction işleminde yağ tabakaları homojen bir görünüm göstermediği için ciltte dalgalı ve pürüzlü bir görüntüye sebebiyet verir. Vaser liposuction işleminde ise kullanılan ses dalgaları sayesinde sadece vücuttaki yağ hücrelerine odaklanılır. Ses dalgaları kullanılarak yağ hücreleri parçalanır ve sıvı hale getirilir. Sıvı hale geçen yağ dokuları ince kanüller yardımıyla vücut dışına çıkartılır. Vaser liposuction yönteminde klasik liposuction yöntemine göre ameliyat sonrası çok daha az ağrı olmaktadır. Oluşan ağrılar, ağrı kesici ilaçlar kullanılarak kolaylıkla kontrol altına alınabilir. Ayrıca cilt yüzeyinde oluşan morluk ve ödem miktarı da çok daha azdır. Bu faktörlere bağlı olarak hastaların iyileşme döneminin çok kısa sürdüğü vaser liposuction işlemi sonrasında beklenen sonuçların görülmesi çok daha hızlı olmaktadır.

Vaser liposuction ameliyatı yaptırmayı düşünen annelerin mutlaka emzirme döneminin bitmesi beklenmelidir. Klasik liposuction yöntemine göre çok daha az yan etki oranına sahip vaser liposuction yöntemi,  emzirme dönemini bitirmiş tüm kadınlar için uygun bir operasyondur.

Call Now Button