Blog geri dön

Vaser Liposuction Sonrası Süreçler Nasıldır?

Vaser liposuction sonrası süreçler şu gibi faktörlere göre değişiklik gösterebilir:

  • Operasyon sırasında kaç farklı bölgeye müdahale edildiğine.
  • Operasyonun hangi anestezi tekniği ile yapıldığına.
  • Operasyon sırasında ne kadar yağ dokusu alındığına.
  • Hastanın yaşına ve genel sağlık durumuna.

Bu gibi faktörlere göre vaser liposuction sonrası süreçler değişebilir. Vaser liposuction sonrası süreçler genellikle klasik liposuction sonrası iyileşme sürecine kıyasla daha konforludur.

Vaser Liposuction Sonrası Sertlik Olur Mu?

Vaser liposuction sonrasında uygulama bölgelerinde iki hafta içerisinde ortaya çıkacak olan sertlikler oluşur. Bu istenilen bir şeydir, ciltteki sıkılaşma bu sayede oluşmaktadır. Bu süreçte bölgedeki dokular kendilerini onarabilmek için yoğun miktarda kolajen ve fibröz doku üretmeye başlarlar. Üretilen bu maddeler bölgedeki dokuların iyileşme sürecinde aktif olarak kullanılır. En nihayetinde ise bölgedeki sertlik kaybolur.

Vaser Liposuction Sonrası Ödem Ne Zaman Geçer?

Vaser liposuction gibi cerrahi müdahaleler sonrasında ilgili bölgelerde ödem meydana gelmesi son derece normaldir. Ödem, çoğu zaman vücudun kendini koruyabilmek için verdiği doğal tepkilerden biridir. Vaser liposuction sonrası ödem oluşumu, vücudun iyileşme mekanizmalarının çalıştığı anlamına gelir. Bahsi geçen ödem genellikle 2 hafta içerisinde fark edilmeyecek boyutlara iner. Bununla birlikte tamamen geçmesi birkaç ayı bulabilir.

Vaser Liposuction Sonrası Dalgalanma Olur Mu?

Vaser liposuction sonrası dalgalanma, genellikle bireyin cilt elastisitesinin az olduğu durumlarda meydana gelir. Operasyon öncesinde bireyin cilt yapısı incelenirken bu faktör de göz önünde bulundurulur. Böylece bölgeden alınacak olan yağ dokusu miktarına özel olarak karar verilir. Buna rağmen yine de bazı hastaların cilt yüzeyinde vaser liposuctiona bağlı dalgalanma meydana gelebilir. İkincil uygulamalar ile bu dalgalanmayı gidermek mümkündür. Bazı durumlarda dalgalanma zaman içerisinde kaybolur, böylece ek uygulamalara gerek kalmaz.

Vaser Liposuction Sonrası Şişlik Olur Mu?

Vaser liposuction sonrasında hedef bölge ve çevresinde ödeme bağlı olarak şişlik ve sertlik olabilir. Bu vücudun operasyona karşı verdiği doğal bir tepkidir ve genellikle birkaç hafta içerisinde kendiliğinden geçmektedir.

Vaser Liposuction Sonrası Ağrı Olur Mu?

Vaser liposuction sonrası iyileşme sürecinde hastanın hedef bölgeleri etkileyen ağrılar hissetmesi mümkündür. Buradaki dokular, her ne kadar minimal düzeyde de olsa operasyon sırasında zarar görmüştür. Çevrelerinde birtakım değişimler meydana gelmiştir. Bu değişimlere alışana ve iyileşene kadar hastanın belli düzeylerde ağrı hissetmesine neden olmaları normaldir. Ancak bu süreçte hastanın hissedeceği ağrıyı azaltmak için doktor ağrı kesici ilaç reçete eder. Bu ilaçların düzenli kullanımı sayesinde hastanın günlük yaşamı bahsi geçen ağrı hissinden etkilenmez.

Ankara Vaser Liposuction Fiyatları 2024

Ankara vaser liposuction fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button