Blog geri dön

Vaser Liposuction Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Vaser liposuction sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında şunlar yer almaktadır:

  • Vaser liposuction karın bölgesi için yapılmışsa hastanın bir süre özel bir korse kullanması gerekebilir. Gün içerisinde en az doktorun tavsiye ettiği süre boyunca bu korseler kullanılmalıdır.
  • Vaser liposuction eğer göğüs bölgesi için gerçekleştirilmişse koruyucu sütyen takılması önerilebilir.
  • Operasyon sonrasında en az bir ay boyunca denize veya havuza girilmemelidir.
  • Operasyondan sonra 2 gün boyunca duşa veya banyoya girilmemeli.
  • Operasyon sonrasında liposuction yapılan bölgenin bakımına özen gösterilmeli.
  • Doktorun reçete ettiği ağrı kesici ve antibiyotik gibi ilaçlar düzenli olarak kullanılmalı. Bu ilaçlar potansiyel komplikasyonların önlenmesinde son derece etkilidirler.
  • Vaser liposuction sonrası en az 2 hafta boyunca sigara kullanılmamalıdır. Sigara içerisinde yer alan maddeler, dokulara ulaşan besin ve oksijen miktarında azalmaya neden olabilir. Bu da iyileşme sürecine zarar verebilir, sürecin beklenenden daha uzun sürmesine neden olabilir.

Vaser liposuction sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde sıralanabilir.

Vaser Liposuction Sonrası Beslenme Nasıl Olmalı?

Vaser liposuction sonrasında doktor tarafından önerilen şekilde beslenmeye dikkat edilmelidir. Ödemin daha hızlı dağılabilmesi için aşırı tuzlu, işlenmiş gıdalar sınırlandırılmalıdır. Bol bol sıvı tüketilmeli ve zararlı beslenme alışkanlıklarından kurtulunmalıdır.

Vaser Liposuction Sonrası Masaj Önerilir Mi?

Vaser liposuction sonrası masaj, iyileşme sürecinin belli bir aşamasından sonra ödemin dağılmasına ve bölgenin ideal görünümüne hızlı bir şekilde kavuşmasına yardımcı olabilir. Bununla birlikte masajın hangi yöntemler ile yapılması gerektiği ve iyileşme sürecinin hangi aşamasında gerçekleştirilmesi gerektiği gibi konularda mutlaka doktora danışmak gerekir.

Vaser Liposuction Sonrası Korse Kullanımı Ne Kadar Devam Etmeli?

Vaser liposuction sonrası korse kullanımı, hastanın iyileşme sürecinin nasıl ilerlediğine ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir. Korse kullanımının genellikle iki ay kadar devam etmesi önerilir. Bununla birlikte korsenin gün içerisinde ne sıklıkla ve hangi süre boyunca kullanılacağı doktorun önerilerine göre kişiden kişiye değişebilir.

Ankara Vaser Liposuction Fiyatları 2024

Ankara vaser liposuction fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button