Blog geri dön

Vaser Liposuction İle Kilo Verilir Mi?

Vaser liposuction ile hastanın, fazla kilolarının bir kısmından kurtulması mümkündür. Çünkü vaser liposuction sırasında hedef bölgedeki bölgesel yağ dokuları çevre dokulardan ayrıştırılır ve bölgeden alınır. Bu sayede de hasta bir miktar kilo vermiş olur. Vaser liposuction sayesinde verilen kilonun miktarı kişiden kişiye değişebilir. Ancak genelde bireyler yaklaşık 3 ila 4 kilo kaybederler. Bu miktar 5 ila 6 kiloya kadar çıkabilir.

Vaser Liposuction İle Ne Kadar Yağ Alınır?

Vaser liposuction sırasında, hastanın çekici beden hatlarına kavuşmasını sağlayacak ve hedef bölgedeki estetik kusurların giderilmesine olanak sağlayacak ölçüde yağ dokusu alınır. Bu yüzden vaser liposuction ile alınan yağ miktarı hedef bölgenin güncel durumuna, hastanın taleplerine ve doktorun uzman görüşüne göre değişebilmektedir. Vaser liposuction ile 1 ila 6 kilogram civarında yağ dokusu alınabilir. Genellikle bu miktar 2 ila 4 kilogram civarındadır.

Vaser Liposuction Bir Kilo Verme Uygulaması Değildir!

Vaser liposuction, kilo vermek amacıyla tercih edilmemelidir. Bu uygulama sırasında alınan yağ dokularına bağlı olarak hastanın kilo vermesi normaldir. Ancak uygulamanın asıl amacı bu değildir. Kilo verme amacı olan bireyler vücut kitle indekslerine göre çeşitli bariatrik cerrahi uygulamalarına başvurabilir veya düzenli spor ve diyet ile kilo verebilirler.

Vaser Liposuction Kimlere Tavsiye Edilir?

Vaser liposuction şu kişilere tavsiye edilebilir:

  • Bölgesel yağlardan kurtulmak isteyen bireylere.
  • Daha çekici vücut hatlarına sahip olmak isteyen bireylere.
  • Kol ve bacak gibi uzuvlarında simetri sorunları olan bireylere.
  • Bölgesel yağlara bağlı sarkma sorunları olan bireylere.

Vaser liposuction bu gibi kişilere önerilebilir. Bununla birlikte vaser liposuction, yalnızca kilo vermek isteyen (veya kilo vermesi gereken) kişilere, kalp hastalarına, böbrek ve diyabet hastalarına tavsiye edilmemektedir.

Ankara Vaser Liposuction Fiyatları 2024

Ankara vaser liposuction fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button