Facelift Ankara

Facelift Ankara, yüzün toplu, genç ve çekici bir görünüm kazanması amacıyla yapılan, halk arasında yüz germe ameliyatı olarak da bilinen operasyondur. Yüzü meydana getiren yağ ve deri dokusu, diğer dokuların aksine zaman içerisinde yıpranabilir ve sarkabilirler. Bu sarkma sebebiyle birey olduğundan daha yaşlı, yorgun veya üzgün bir yüz görünümüne sahip olabilir.

Facelift yani yüz germe ameliyatı, bahsi geçen görünümleri ortadan kaldırmak, yüzü meydana getiren dokuların ideal konumlarında kalmalarını sağlamak amacıyla yapılır. Böylece bireyler çekici yüz hatlarına ve genç bir görünüme sahip olurlar. Facelift operasyonu günümüzde hem erkekler hem de kadınlar tarafından, tüm dünyada en çok tercih edilen estetik ameliyatlarından biridir. Yazımızın devamında ‘’Facelift ameliyatı ne kadar sürer?’’, ‘’Facelift nasıl yapılır?’’, ‘’Facelift ameliyatı öncesi sonrası süreçler nasıldır?’’ ve ‘’Facelift ameliyatı kaç yaşında yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Ankara facelift ameliyatı ve benzer estetik operasyonlar hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Can Öztekin ile iletişime geçebilirsiniz. 

Facelift Nedir?

Facelift, yüzde meydana gelen sarkmaları ortadan kaldırmak, çekici ve genç bir yüz görünümü meydana getirmek için yapılan estetik ameliyatıdır. Bu ameliyatın iki farklı türü bulunmaktadır. Bunlardan ilki tam facelift (tam yüz germe), diğeri ise mini facelift (mini yüz germe) ameliyatıdır. Tam facelift ameliyatı sırasında yüzün tamamındaki sarkmalara ve kırışıklıklara müdahale edilir. Mini facelift ameliyatında ise yüzün yalnızca belli bir bölgesindeki sarkmalara ve kırışıklıklara müdahale edilir. Her iki operasyonun da detayları estetik cerrahi uzmanı tarafından hastanın talepleri doğrultusunda özel olarak planlanır. 

Facelift Neden Yapılır?

Facelift şu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir:

  • Yüzde yer alan derin kırışıklıkları ortadan kaldırmak, yüz çizgilerini gidermek.
  • Yüzde meydana gelen sarkmaları ortadan kaldırmak.
  • Yüzde yer alan dokuları yeniden düzenleyerek genç ve çekici bir yüz görünümü meydana getirmek.

Facelift operasyonu bahsi geçen nedenlerden yapılabilmektedir. 

Facelift Kimlere Yapılabilir?

Facelift operasyonu genellikle 45 ila 55 yaşları arasında olan bireyler tarafından tercih edilmektedir. Bununla birlikte daha erken yaşlarda veya daha geç yaşlarda da face lifting yaptırmak mümkündür. Bu operasyon hem erkeklere hem de kadınlara uygulanabilmektedir. 

Faceliftin Avantajları Nelerdir?

Facelift ameliyatının avantajları arasında şunlar yer almaktadır:

  • Yüzdeki sarkmalara ve kırışıklıklara karşı kesin bir çözüm sunar.
  • Facelift sayesinde elde edilen kazanımlar, ameliyat sonrası düzenli beslenme ve spor sayesinde uzun yıllar boyunca korunabilir.
  • Facelift ameliyatı sırasında herhangi bir ağrı hissi duyulmaz.
  • Ameliyat tamamen hastanın talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda, kişiye özel olarak planlanır.
  • Facelift sayesinde çekici ve genç bir yüz görünümü elde edilebilir.

Facelift operasyonunun avantajları bu şekilde sıralanabilmektedir. 

Facelift Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Facelift ameliyatının süresi, ameliyatın kapsamına ve detaylarına göre değişiklik gösterebilir. Facelift operasyonları genellikle 2,5 saat ila 4 saat arasında tamamlanırlar. Mini facelift operasyonları görece daha hızlı bir şekilde sonlanırken, tam facelift operasyonları daha uzun sürmektedir. Doktorunuz geçireceğiniz yüz gerdirme ameliyatının detaylarına göre sizi ameliyatın tahmini süresi hakkında bilgilendirecektir. 

Facelift Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Facelift ameliyatı genel anestezi altında, steril ameliyathane koşullarında yapılmaktadır. Bu sayede hastalar ameliyat sırasında ağrı hissetmezler, ameliyat sonrası enfeksiyon riski de son derece düşük olur. Anestezi işlemi tamamlandıktan sonra doktor, özel cerrahi işlemler yardımıyla yüzde yer alan yağ, deri ve kas dokularını yeniden konumlandırır. Aynı şekilde ‘’Smas’’ olarak bilinen bağ dokular da gerdirilir. Yüzde yer alan fazla yağ ve deri dokusu alınarak sarkma ortadan kaldırılır. Operasyon sırasında yapılan tüm dikiş işlemleri, kulağın arkasında konumlanacakları şekilde gerçekleştirilir. Böylece görünür bir bölgede dikiş izi kalmaz. 

Facelift Öncesi Sonrası Nasıldır?

Facelift ameliyatı öncesinde detaylı bir yüz muayenesi yapılır. Bu muayene sırasında hastanın yüzü ve yüz dokuları özenle incelenir. Aynı şekilde hastanın facelift ameliyatından beklentileri de dinlenir. Daha sonra ise hem muayene sırasında elde edilen bulgular hem de hastanın talepleri doğrultusunda, tamamen kişiye özel bir face lift ameliyatı planlanır.

Facelift ameliyatı yaptıran hastalar, ameliyattan sonra 1 ila 2 gece boyunca hastanede misafir edilirler. Sonra ise taburcu olurlar. Ameliyatı takip eden bir hafta içerisinde kulak arkasında yer alan dikişler alınır. Hastalar yaklaşık 7 ila 10 gün içerisinde, doktorlarının da önerisiyle günlük yaşamlarına dönebilir, makyaj dahi yapabilirler. Ancak yüzdeki şişliklerin ve morlukların tamamen geçmesi 1 ayı bulabilmektedir. 

Ankara Facelift Ameliyatı Fiyatları 2024

Ankara facelift ücreti ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Can Öztekin ile iletişime geçebilirsiniz.

Call Now Button