Blog geri dön

Silikonsuz Göğüs Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Silikonsuz ve protezsiz göğüs büyütme ameliyatı, vücudun farklı bir bölgesinden alınan fazla yağ dokusunun memelere enjekte edilmesi ile yapılmaktadır.

Meme büyütme operasyonlarında, memelere hacim kazandırmak için yaygın olarak silikon protez gibi yapay dokular kullanılır. Silikon protezler gerek hissiyat gerekse de yapı bakımından normal meme dokularına çok benzerdir, doğal dokular ile etkileşime girmez ve uzun yıllar boyunca kullanılabilirler. Bununla birlikte yine de bazı bireyler memelerini silikon protezler olmadan büyütmek isteyebilirler. Silikonsuz göğüs büyütme ameliyatına da bu durumda başvurulur.

Silikonsuz göğüs büyütme ameliyatı sırasında ilk olarak memelerin durumu değerlendirilir ve istenilen görünüme kavuşmaları için ne kadar hacme ihtiyaç duydukları kararlaştırılır. Daha sonra ise vücutta bu hacmi karşılayabilecek olan bölgeler değerlendirilir. Değerlendirme ve planlama işlemi son bulduktan sonra ise küçük bir liposuction işlemi ile ilgili bölgeden yağ dokusu alınır. Bu yağ dokuları çeşitli işlemlerden geçtikten sonra yağ transferi işlemi ile göğüs bölgesine aktarılırlar. Böylece silikon protezlere gerek kalmadan memelere istenilen hacim kazandırılmış olur.

Silikonsuz Göğüs Büyütme Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Silikonsuz göğüs büyütme ameliyatı genellikle 1 saat içerisinde tamamlanmış olur. Bununla birlikte operasyonun süresi kişiden kişiye değişebilir. Hastalar operasyondan sonra aynı gün taburcu edilirler. Yaklaşık bir hafta içerisinde büyük oranda iyileşir ve günlük yaşamlarına kaldıkları yerden devam edebilirler.

Ankara Silikonsuz Göğüs Büyütme Ameliyatı Fiyatları 2024

Ankara silikonsuz göğüs büyütme ameliyatı fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button