Blog geri dön

Revizyon Rinoplasti Hangi Durumlarda Yapılır?

Revizyon rinoplasti, daha önce burun estetiği yaptırmış olan bireylere yapılan, ikincil burun estetiği ameliyatıdır. Revizyon rinoplasti sayesinde, primer (birincil) rinoplasti ameliyatı sırasında göz ardı edilmiş olan sorunlara müdahale edilebilir, burun görünümü ile alakalı sonradan ortaya çıkmış olan problemler giderilebilir. Revizyon rinoplastiye genellikle şu durumlarda ihtiyaç duyulur:

  • Hasta ilk yaptırdığı burun estetiği ile elde ettiği burun görünümünden memnun değilse.
  • İlk yapılan burun estetiği sırasında burundaki bazı estetik sorunlar giderilememiş veya hastanın talepleri ile örtüşmeyecek şekilde giderilmişse.
  • İlk yapılan rinoplasti ameliyatının iyileşme sürecinde veya iyileşme süreci sonrasında gelişmiş olan estetik sorunları gidermek. İyileşme süreci, rinoplasti ameliyatı için son derece önemlidir. Eğer bu süreçte burun darbe alırsa, burun dokuları gerektiği gibi iyileşemezse veya burun dokularında enfeksiyon meydana gelirse burun görünümü ile alakalı sorunlar ortaya çıkabilir. Bu durumda revizyon rinoplastiye başvurulması mümkündür.
  • Primer rinoplasti sonrası bazı hastalarda zaman içerisinde burun ucu düşüklüğü gibi sorunlar gelişebilir. Revizyon rinoplasti sayesinde bu sorunların giderilmesi mümkündür.

Revizyon rinoplasti bu gibi durumlarda yapılabilir.

Revizyon Rinoplasti Nasıl Yapılır?

Revizyon rinoplasti, primer rinoplasti gibi açık veya kapalı ameliyat teknikleri ile yapılabilir. Operasyon yine anestezi altında gerçekleşir ve hasta ağrı hissi duymaz. Revizyon rinoplastide, primer rinoplastiden farklı olarak burnun şekillendirilmesi için kıkırdak nakli gibi işlemlere başvurulabilir.

Revizyon Rinoplasti Kaç Defa Yapılabilir?

Revizyon rinoplastinin kaç defa yapılabileceğine yönelik bir sınırlandırma bulunmamaktadır. Bununla birlikte operasyonun 3 defadan fazla tekrar etmemesi önerilir. Revizyon rinoplasti, önceki burun estetiği operasyonundan 6 ila 12 ay sonra yapılabilmektedir.

Ankara Revizyon Rinoplasti Fiyatları

Ankara rinoplasti fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button