Blog geri dön

Meme Toparlama Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme toparlama ameliyatı, meme sarkmasını ortadan kaldırmak ve memelere dik bir görünüm kazandırmak amacıyla yapılan meme estetiği operasyondur. Meme toparlama ameliyatı kapsamında memelerin büyütülmesi veya küçültülmesi de mümkündür.

Meme toparlama ameliyatı sırasında göğüs bölgesinde yer alan fazla yağ ve deri dokusu alınabilir. Kalan dokular ise bölgede dik bir meme görünümü oluşturmak için yeniden düzenlenebilir. Bazı kişilerde ise memeler, bölgeye silikon protezler yerleştirilerek dikleştirilirler. Meme toparlama ameliyatı sırasında, memelere daha dik ve çekici bir pozisyon kazandırmak için meme uçlarının konumu da değiştirilebilir.

Meme Toparlama Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Meme toparlama ameliyatı genellikle 1,5 ila 2 saat kadar sürmektedir. Bununla birlikte operasyonun detaylarına göre ameliyat bahsi geçen süreden daha kısa veya uzun sürede sonlanabilir.

Göğüs Toparlama Ameliyatı Ağrılı Mı?

Meme toparlama ameliyatı sırasında hasta ağrı veya rahatsızlık hissi duymaz. Operasyon öncesinde ameliyatı yapacak olan doktor anestezi uzmanı ile birlikte hastanın genel sağlık durumunu değerlendirir. Daha sonra ise ameliyatın detaylarına uygun bir anestezi planlaması yapılır. Meme toparlama ameliyatı çoğunlukla genel anestezi altında yapılmaktadır.

Meme Toparlama Ameliyatı Kalıcı Mı?

Meme toparlama ameliyatı ile elde edilen kazanımlar kalıcıdır. Bununla birlikte hareketsiz bir yaşam tarzı sürdürmek, zararlı beslenme alışkanlıklarına sahip olmak gibi etmenler bu kazanımların zaman içerisinde kaybedilmesine neden olabilir. Ayrıca memelerde, yıllar içerisinde yerçekimi maruziyeti sebebiyle hafif sarkmalar meydana gelebilir.

Ankara Meme Toparlama Ameliyatı Fiyatları 2024

Ankara meme toparlama ameliyatı fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button