Blog geri dön

Meme Küçültme Sırt ve Boyun Ağrılarını Hafifletebilir Mi?

Meme küçültme ameliyatı, memelerin büyüklüğü nedeniyle sırt ve boyun bölgelerinde meydana gelen ağrı hissinin giderilmesine yardımcı olabilir. Büyük ve ağır bir yapıya sahip olan memeler, sırt, boyun ve omuz bölgelerinde gerilime yol açabilmektedir. Meme küçültme ameliyatı sayesinde memelerin hacmi ve dolayısıyla da ağırlığı azaltılabilir. Böylece hem vücut ölçüleri ile uyumlu bir meme görünümü meydana getirilmiş olur hem de büyük memeler nedeniyle omurgaya binen ağırlık azaltılmış olur. Bu yüzden vücut ölçülerine kıyasla büyük bir meme yapısına sahip olan bireyler, özellikle de boyun, sırt ve omuz bölgelerinde ağrı hissi deneyimliyorlarsa meme küçültme ameliyatına başvurabilirler.

Büyük Memeler Neden Sırt ve Boyun Ağrısı Yapar?

Memelerin içerisinde süt kanalları, süt bezleri ve fazlaca yağ dokusu bulunmaktadır. Bu dokular elbette belli bir ağırlığa sahiptir. Özellikle de vücut ölçülerine kıyasla büyük memelere sahip olan bireylerde bu ağırlık, omurga için ideal olan seviyeden çok fazla olabilir. Buna bağlı olarak da duruş bozuklukları, kronik sırt ve boyun ağrıları meydana gelebilir.

Meme Küçültme Ameliyatı Sırt ve Boyun Ağrılarına İyi Gelir Mi?

Meme küçültme ameliyatı sayesinde büyük memeler nedeniyle meydana gelen sırt ve boyun ağrıları giderilebilir, duruş bozuklukları ortadan kaldırılabilir. Bu operasyon büyük memelere bağlı deneyimlenen estetik sorunları ortadan kaldırmak ve memeleri dikleştirmek amacıyla da tercih edilebilir. Meme küçültme ameliyatı ile elde edilebilecek kazanımlar hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan ‘’Göğüs Küçültme Ameliyatının Faydaları Nelerdir?’’ isimli içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Ankara Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları 2024

Ankara meme küçültme ameliyatı fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button