Blog geri dön

Meme Küçültme Ameliyatında Meme Dikleştirme de Yapılır Mı?

Meme küçültme ameliyatı, memelere yalnızca ideal bir boyut kazandırmak için değil, aynı zamanda memelerin dik, diri ve genç bir görünüm kazanması amacıyla da yapılmaktadır. Meme sarkmasının en önemli nedenlerinden biri memelerin normalden büyük bir yapıya sahip olmasıdır. Bu durum hem cilt dokusunun daha fazla yıpranmasına hem de yerçekimi maruziyetinin artmasına neden olur. Doğal olarak da memeler daha çabuk sarkarlar. Yani büyük memelere sahip olan pek çok bireyde aynı zamanda meme sarkması sorunu da mevcuttur. Bu yüzden meme küçültme ameliyatları sırasında memelere dik ve diri bir görünüm de kazandırılabilmektedir. 

Meme Küçültme ve Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme küçültme ve dikleştirme ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Bu yüzden operasyon boyunca hastanın bilinci kapalıdır ve ağrı hissetmemektedir. Operasyon sırasında ilk olarak memelerdeki fazla dokular çizilerek belirlenirler. Daha sonra ise cerrahi kesiler yardımı ile bu fazla dokular bölgeden alınır. Geriye kalan dokular ise memelerin dik bir görünüm edinebilmesi için düzenlenirler. Meme küçültme ve dikleştirme ameliyatı sırasında atılan dikişler iyileşme süreci tamamlandıktan sonra dışarıdan fark edilmesi oldukça zor bir görünüm edinirler.

Meme Küçültme ve Dikleştirme Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Meme küçültme ve dikleştirme ameliyatı genellikle 2 saat kadar sürmektedir. Bununla birlikte operasyonun süresi, ameliyatın detaylarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Doktorunuz bu operasyonu tamamen size özel olarak planlar. Ameliyat planlamasını tamamladıktan sonra sizi operasyonun tahmini süresi hakkında bilgilendirebilir.

Ankara Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları 2024

Ankara meme küçültme ameliyatı fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button