Blog geri dön

Meme Dikleştirme Öncesi ve Sonrası

Meme dikleştirme öncesinde hastanın memeleri ve göğüs bölgesi detaylı olarak analiz edilir. Bu süreçte hastanın operasyondan beklentileri dinlenir, vücut ölçüleri alınır ve genel estetik ölçütler de göz önünde bulundurularak kişiye özel bir meme dikleştirme estetiği planlanır. Meme dikleştirme gibi estetik operasyonlarında hasta memnuniyeti son derece önemlidir. Bu yüzden operasyon öncesinde ideal ve çekici bir meme görünümü meydana getirmek için gerekli planlamalar özenle gerçekleştirilir.

Meme Dikleştirme Sonrası İz Kalır Mı?

Meme dikleştirme operasyonu sırasında fazla dokuların alınması ve kalan dokuların yeniden düzenlenebilmesi için cerrahi kesiler gerçekleştirilir. Bu kesiler ise dikişler ile kapatılır. Meme dikleştirme operasyonları sırasında estetik dikiş uygulamaları kullanılır ve dikişler stratejik olarak yerleştirilir. Böylece görünürlükleri son derece düşüktür.

Meme Dikleştirme Sonrası Korse Kullanımı

Meme dikleştirme ameliyatı sonrasında hastanın 3 ila 4 hafta boyunca özel bir korse kullanması gerekebilir. Meme estetiği sonrası korse ve bandaj uygulamaları, dokuların iyileşme sürecine katkı sağlar. Bu yüzden önerilen süre boyunca kullanılmalıdırlar. Korse ve bandaj uygulamasının bahsi geçen süreden daha fazla kullanılması tavsiye edilmez.

Meme Dikleştirme Sonrası Spor 

Meme dikleştirme ameliyatı yaptıran bireyler bir süre yorucu ve ağır egzersizler yapmamalıdır. İyileşme sürecinin başlarında hafif yürüyüşler yapılabilir. Bununla birlikte kol hareketlerine dikkat edilmeli, göğüs bölgesini ilgilendiren egzersizler yapılmamalıdır. Hasta 4 ila 6 hafta içerisinde, doktorunun önerisi doğrultusunda normal spor rutinine dönebilir.

Meme Dikleştirme Sonrası Cinsellik

Meme dikleştirme sonrası en az 2 ila 3 hafta boyunca cinsel ilişkiye girilmemelidir. Cinsel ilişkiler sırasında meme dokuları zarar görebilir. Bununla birlikte iyileşme sürecinin ilk haftasından sonra bazı cinsel aktiviteler gerçekleştirilebilir.

Meme Dikleştirme Sonrası Sütyen

Meme dikleştirme sonrası cerrahi sütyen veya meme korsesi gibi isimlerle bilinen, medikal bir araç kullanılır. Daha önce de bahsetmiş olduğumuz gibi cerrahi sütyenin yaklaşık 3 ila 4 hafta boyunca kullanılması tavsiye edilir.

Meme Dikleştirme Sonrası Sarkma

Meme dikleştirme sonrası yeniden sarkma, hastaların oldukça korktuğu bir durumdur. Kilo değişimleri ve yerçekimi maruziyeti gibi etmenler meme dikleştirme sonrasında memelerin yeniden az miktarda sarkmasına neden olabilir. Bunun önlenebilmesi için hastanın düzenli egzersiz yapması ve sağlıklı beslenmesi gerekir.

Meme Dikleştirme Sonrası Ödem

Meme dikleştirme sonrasında memelerin çevresinde ödem ve şişlikler görülebilir. Bu şişlikler genellikle 3 ila 4 gün içerisinde inmeye başlar. Operasyondan 7 ila 10 gün sonra neredeyse tamamen ortadan kaybolmuş olurlar. Bununla birlikte memelerin nihai görünümlerine kavuşmaları birkaç ayı bulabilmektedir.

Ankara Meme Dikleştirme Fiyatları 2024

Ankara meme dikleştirme ameliyatı fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button