Blog geri dön

Meme Dikleştirme Ameliyatı Ne Zaman İyileşir?

Meme dikleştirme ameliyatı genellikle 2 saat sürer. Operasyon sonrasında hastalar, anestezinin etkisinden konforlu ve güvenli bir şekilde çıkabilmeleri için özel bir odaya alınırlar. Operasyondan yaklaşık 6 saat sonra ise taburcu edilirler. Genel anestezi ile yapılan bazı operasyonlardan sonra hastanın bir gece hastanede misafir edilmesi de mümkündür.

Meme dikleştirme ameliyatı sonrasında hasta hızlı bir iyileşme sürecine girer. Genellikle birkaç gün içerisinde kademeli olarak hafif işler yapmaya başlayabilir, bir haftadan kısa sürede ise günlük yaşamına dönebilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Kaç Günde İyileşir?

Meme dikleştirme ameliyatı olan bireyler genellikle operasyondan 3 ila 4 gün sonra kademeli olarak günlük hayatlarına dönebilirler. Göğüs bölgelerindeki şişlikler ve morluklar ise genellikle 5 ila 10 gün içerisinde büyük oranda azalır. Bu süreçte hasta hala iyileşme sürecinde olduğu için yorucu ve potansiyel olarak göğüs bölgesine zarar verebilecek olan aktivitelerden kaçınmalıdır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası Kaç Günde İşe Dönülür?

Meme dikleştirme ameliyatı yaptıran kişiler operasyondan 4 ila 7 gün sonra iş hayatlarına dönebilirler. Ancak elbette bu süre hastanın işine, çalışma şartlarına ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatından Kaç Gün Sonra Cinsel İlişkiye Girilebilir?

Meme dikleştirme ameliyatı sonrasında en az iki ile üç hafta boyunca cinsel ilişkiye girilmesi önerilmez. Bununla birlikte operasyondan bir hafta kadar sonra göğüs bölgesinin kavranmasını, sıkılmasını veya kontrolsüz bir şekilde hareket etmesini içermeyen farklı cinsel aktiviteler gerçekleştirilebilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatından Kaç Gün Sonra Spor Yapılabilir?

Meme dikleştirme ameliyatından bir gün sonra, hasta doktorun da önerisi ile hafif yürüyüşler yapmaya başlayabilir. Operasyondan sonraki 3 ila 7 gün içerisinde yorucu sportif aktivitelerden kaçınılmalıdır. Özellikle de göğüs bölgesini harekete geçiren kol hareketlerinden ve sportif aktivitelerden uzak durulmalıdır. Hasta, operasyondan 4 ila 5 hafta sonra yine doktorun konu hakkındaki uzman görüşünü aldıktan sonra normal spor rutinine dönebilir.

Ankara Meme Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları 2024

Ankara meme dikleştirme ameliyatı fiyatları, operasyonun detaylarına ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir.

Blog geri dön
Call Now Button